Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ І ВПРОВАДЖЕННЯ ПРЕСОВОГО УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ БРИКЕТУВАННЯ ДРІБНОФРАКЦІЙНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ ВІДХОДІВ

СТВОРЕННЯ І ВПРОВАДЖЕННЯ ПРЕСОВОГО УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ БРИКЕТУВАННЯ ДРІБНОФРАКЦІЙНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ ВІДХОДІВ

Назва:
СТВОРЕННЯ І ВПРОВАДЖЕННЯ ПРЕСОВОГО УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ БРИКЕТУВАННЯ ДРІБНОФРАКЦІЙНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ ВІДХОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,78 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Національна металургійна академія України
НОСКОВ Валентин Олександрович
УДК 622.7:771.07:669.054.8.002.68.
СТВОРЕННЯ І ВПРОВАДЖЕННЯ ПРЕСОВОГО УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ БРИКЕТУВАННЯ ДРІБНОФРАКЦІЙНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ
ВІДХОДІВ
Спеціальність: 05.05.08 - Машини для металургійного виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті чорної металургії (ІЧМ) ім. З.І.Некрасова НАН України.
Науковий
консультант: | Член-кореспондент Національної академії
наук України, доктор технічних наук,
професор Большаков Вадим Іванович,
Інститут чорної металургії НАН України,
директор.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор ВЧИТЕЛЬ Олександр Давидович,
Криворізький металургійний факультет НМетАУ, декан.
Доктор технічних наук, професор ІЩЕНКО Анатолій Олексійович,
Приазовський державний технічний університет, завідувач кафедрою механічного устаткування металургійних заводів.
Доктор технічних наук, старш.наук.співроб. БОГДАН Кім Степанович, Фізико-технологічний інститут металів і сплавів, старший науковий співробітник відділу автоматизації.
Провідна установа | Донецький державний технічний
університет Міносвіти і науки України,
кафедра ”Механічне устаткування заводів
чорної металургії”, м. Донецьк.
Захист відбудеться “04”__жовтня__ 2001 р. о _13_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.84.03 Національної металургійної академії України.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці академії.
Автореферат розісланий “_30 ”_серпня_2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованого вченої ради Д.08.84.03
Іващенко В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Україна має у своєму розпорядженні могутню індустрію, що базується на освоєнні власних мінеральних ресурсів. Протягом багатьох десятиріч видобуток і переробка цих ресурсів супроводжувалися утворенням і накопиченням техногенних відходів.
Щорічно в Україні утворюється близько 1 млрд. тон техногенних відходів, з яких 10...15 % використовуються як вторинні матеріальні ресурси, інші надходять у різні сховища (відвали, шламонакопичувачі, терикони і т.і.). До таких відходів, насамперед, відносяться аглодоменні і сталеплавильні шлами, прокатна окалина, колошниковий пил, коксовий дріб’язок, марганецьмістячі шлами і тонкі концентрати - в металургійній промисловості, вугільні шлами і штиби - у вугільній промисловості, чавунна, сталева, алюмінієва й інша стружка - у машинобудуванні. Значна частина цих відходів знаходиться в дрібнофракційному чи пилоподібному стані.
Залучення техногенних відходів у промисловий обіг є одним з найважливіших аспектів раціонального використання мінеральних і енергетичних ресурсів, створення безвідходних і маловідходних технологій, поліпшення екології в регіонах розташування підприємств і набуває усе більшу актуальність.
Основним напрямком утилізації техногенних відходів є розробка процесів їхньої підготовки до повернення в технологічний перероб. Процес підготовки, в основному, полягає в окускуванні промислових відходів, тому що в більшості випадків без окускування використання їх у технологічному переробі неможливе. Відомо, що дрібнофракційні і пилоподібні відходи часто не піддаються окускуванню методами агломерації та огрудкування. Тому перспективним, а найчастіше і єдиним способом окускування дрібнофракційних матеріалів є брикетування, яке дозволяє шляхом пресування одержувати міцні шматки однакових розмірів, форми і маси.
В останнє десятиріччя актуальність проблеми брикетування у вітчизняній і закордонній металургії різко зросла. Пов'язано це з виснаженням запасів родовищ, гострою конкуренцією на ринку чорних металів, з постійно зростаючим накопиченням техногенних відходів і вимогами екології. Основним агрегатом технологічного обладнання для виробництва брикетів є преси валкового типу, що забезпечують безперервність, економічність і високу продуктивність процесу. Задача створення надійних вітчизняних пресів для брикетування дрібнофракційних сировинних матеріалів і промислових відходів здобуває все більшу актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ І ВПРОВАДЖЕННЯ ПРЕСОВОГО УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ БРИКЕТУВАННЯ ДРІБНОФРАКЦІЙНИХ МЕТАЛУРГІЙНИХ ВІДХОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок