Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО ДОБИ НЕПУ: ДИНАМІКА ПОЛІТИЧНИХ НАСТРОЇВ ТА СВІДОМОСТІ

УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО ДОБИ НЕПУ: ДИНАМІКА ПОЛІТИЧНИХ НАСТРОЇВ ТА СВІДОМОСТІ

Назва:
УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО ДОБИ НЕПУ: ДИНАМІКА ПОЛІТИЧНИХ НАСТРОЇВ ТА СВІДОМОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,14 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ”
Георгізов Григорій Михайлович
УДК 94 (477) „1921/1929”
УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО ДОБИ НЕПУ:
ДИНАМІКА ПОЛІТИЧНИХ НАСТРОЇВ ТА СВІДОМОСТІ
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії Української революції (1917 – 1921 рр.) Інституту історії України Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Верстюк Владислав Федорович,
Державний комітет
“Український інститут національної пам’яті”,
заступник голови.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Пиріг Олександра Андріївна,
Київський економічний інститут менеджменту,
завідувач кафедри гуманітарної освіти.
кандидат історичних наук, доцент
Лазуренко Валентин Миколаєвич,
Черкаський державний технологічний університет,
доцент кафедри історії України.
Захист відбудеться “13” червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.02 у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” Кабінету міністрів України (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди 2, корп. 1, ауд. 301)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету “Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди 2)
Автореферат розісланий “12” травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Бажан О. Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливий інтерес у контексті сучасного розвитку української державності викликають переломні моменти її історії, які на сьогодні є або маловивченими, або досліджувалися до недавнього часу односторонньо.
Потреба об’єктивного вивчення динаміки політичних настроїв та свідомості селянства актуалізувалась з моменту, коли почали формуватися нові підходи до вивчення політичної історії. Коли така історія розуміється не як визначений наперед наслідок класової боротьби суспільства, а як складний механізм взаємо-протидії політичних інститутів та певних соціальних верств, які мають і відстоюють власні усвідомлені інтереси. Наукове дослідження змін політичних настроїв та свідомості дозволяє внести важливі доповнення до колективного портрету українського селянства доби непу, показати його пластичність, здатність водночас зберігати глибокі ментальні ознаки і під впливом нового соціально-політичного контексту динамічно набувати нові якості. Отже, в дисертації приділяється чимало уваги як розкриттю контексту політичних особливостей епохи, так і специфіці функціонування сільського господарства. На думку дисертанта, вказана тема має наукове, загальногуманітарне, соціально-політичне та культурологічне значення, що й обумовлює її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно до розробки планових тем відділу історії Української революції (1917 – 1921 рр.) Інституту історії України Національної академії наук України, зокрема «Українське суспільство в системі європейської цивілізації» (номер державної реєстрації 100 00 0064), а також тісно пов’язана з темою наукових досліджень Науково-дослідного інституту селянства Черкаського національного університету «Історичні форми ментальності, суспільно-економічної та громадсько-політичної самоорганізації українського селянства» (номер державної реєстрації 0102 U00 6796).
Об’єктом дослідження є українське селянство доби непу.
Предметом вивчення є політичні настрої та свідомість українських селян, що зазнали певних трансформацій під впливом більшовицької політики в Україні.
Хронологічні рамки роботи окреслені загалом 1921–1929 роками, але зважаючи на об’єктивні обставини, пов’язані з бажанням автора висвітлити контрастні зміни у політичних настроях та свідомості українських селян у переднепівський час, розширюємо нижню хронологічну межу і заходимо у 1919 рік. Верхню хронологічну межу становить листопад 1929 року, час ухвали пленумом ЦК ВКП(б) постанови «Про сільське господарство України і про роботу на селі», що санкціонувала початок суцільної колективізації в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО ДОБИ НЕПУ: ДИНАМІКА ПОЛІТИЧНИХ НАСТРОЇВ ТА СВІДОМОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок