Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕТАКРИЛАТНИХ ПРИСАДОК ДО ОЛИВ

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕТАКРИЛАТНИХ ПРИСАДОК ДО ОЛИВ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕТАКРИЛАТНИХ ПРИСАДОК ДО ОЛИВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Лазутіна Ольга Миколаївна
УДК 621.89.099:665.7.035.6
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕТАКРИЛАТНИХ ПРИСАДОК ДО ОЛИВ
05.17.07 – хімічна технологія палива та паливно-мастильних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат хімічних наук, доцент
Волошинець Владислав Антонович,
Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів,
доцент кафедри фізичної і колоїдної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Ятчишин Йосип Йосипович,
Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів,
завідувач кафедри аналітичної хімії,
директор Інституту хімії та хімічних технологій
доктор технічних наук, професор
Бойченко Сергій Валерійович,
Національний авіаційний університет, м. Київ,
завідувач кафедри хіммотології
Захист відбудеться “4” квітня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. С. Бандери, 12, корпус 8, ауд. 339.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Професорська,1.
Автореферат розісланий “29” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07,
кандидат технічних наук, доцент Дзіняк Б. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні і перспективні моторні оливи повинні володіти певним рівнем в’язкісно–температурних, антиокиснювальних, антикорозійних, мийно–диспергувальних, протизношувальних та інших властивостей, які б забезпечували надійну роботу двигунів у різних кліматичних умовах. Комплекс перерахованих властивостей забезпечують лише оливи з присадками, оскільки базові оливи не відповідають усім висунутим до них вимогам. Серед різноманіття асортименту одне з основних місць займають в’язкісні і депресорні присадки, які дозволяють створювати високоіндексні, універсальні та цілорічні мастильні композиції.
Слід відмітити, що полімерні присадки згаданого типу в Україні не виробляють. Більш широке розповсюдження отримали в’язкісні і депресорні присадки зарубіжних фірм („PohMax Oil Additives”, „Lubrizol”) ніж присадки марок ПМА-В і ПМА-Д, які виробляють в Російській Федерації. Це пов'язано з тим, що вони як за якістю так і за асортиментом поступаються відповідним зарубіжним аналогам. Крім того, присадки зазначених виробників у переважній більшості виконують тільки функції загусника або депресора.
Виходячи із вищесказаного, дослідження в напрямку синтезу нових полімерних сполук з розширеною функціональністю та випробовування їх як багатофункціональних присадок є важливою науково-прикладною проблемою, вирішення якої дозволить створювати якісні конкурентноздатні мастильні матеріали в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика виконаної роботи є складовою частиною наукового напряму кафедри фізичної та колоїдної хімії Національного університету „Львівська політехніка” – „Дослідження термодинамічних і молекулярно-кінетичних характеристик органічних і елементоорганічних сполук”. Дисертаційна робота виконана згідно з планом робіт Міністерства освіти і науки України: „Дослідження термодинамічних характеристик арил- і алкілакрилових кислот та їх естерів” (№ державної реєстрації 0101U000874), у виконанні якої автор брав участь.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є синтез нових багатофункціональних поліметакрилатних присадок, вивчення функціональних властивостей та розробка основ технології їх синтезу.
Для досягнення мети необхідно вирішити наступні завдання:
- провести аналіз досягнень у галузі синтезу в’язкісних та депресорних присадок, виявити чинники, що впливають на ефективність дії та стабільність присадок та обґрунтувати синтез комономеру;
- синтезувати базовий мономер – децилметакрилат та комономер – тетра-метиленсаліцилатметакрилат, дослідити вплив основних чинників на процес отримання естерів;
- синтезувати поліметакрилатні присадки радикальною полімеризацією тетраметиленсаліцилатметакрилату з децилметакрилатом та вивчити їхні фізико-хімічні характеристики та функціональні властивості в оливах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОЛІМЕТАКРИЛАТНИХ ПРИСАДОК ДО ОЛИВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок