Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СКЛАДАННЯ ШЛІЦЬОВИХ З’ЄДНАНЬ ШЛЯХОМ ВИБОРУ РАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПОЗИЦІЮВАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ

ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СКЛАДАННЯ ШЛІЦЬОВИХ З’ЄДНАНЬ ШЛЯХОМ ВИБОРУ РАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПОЗИЦІЮВАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СКЛАДАННЯ ШЛІЦЬОВИХ З’ЄДНАНЬ ШЛЯХОМ ВИБОРУ РАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПОЗИЦІЮВАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бондарев Сергій Григорович
УДК 621.757
ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СКЛАДАННЯ ШЛІЦЬОВИХ З’ЄДНАНЬ ШЛЯХОМ ВИБОРУ РАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПОЗИЦІЮВАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ
Спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі експлуатації і ремонту машин Сумського національного аграрного університету
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Захаров Микола Володимирович,
завідувач кафедри експлуатації і ремонту машин, Сумський національний аграрний університет, м. Суми.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Арпентьєв Борис Михайлович,
завідувач кафедри технологій та управління якістю в машинобудуванні, Українська інженерно-педагогічна академія, м. Харків.
кандидат технічних наук, доцент
Хаустова Анжела Вікторівна,
доцент кафедри технології машинобудування,
Східноукраїнський національній університет
ім. В. Даля, м. Луганськ.
Провідна установа
Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування Міністерства промислової політики України, м. Харків
Захист відбудеться ” 2 “ червня 2005 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “ 29 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради Пермяков О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Однією з умов забезпечення якості при складанні шліцьових з’єднань (ШЗ) є надійність технологічного процесу. Цей процес залежить від багатьох взаємопов’язаних факторів, тому необхідний комплексний підхід, який дозволить виявити ступінь їх взаємовпливу. Специфіка процесу складання є такою, що для успішної реалізації ШЗ необхідно витримати дві надзвичайно важливі вимоги - забезпечити сполучення вісей симетрії деталей та обертання однієї з деталей до сполучення зубів із пазами в межах поля допуску на ширину зуба. Ситуація ще більш ускладнюється, якщо необхідно скласти ШЗ із базуванням по ширині зуба для перехідної посадки. Для складання такої групи сполучень необхідно максимально точно забезпечити дотримання перерахованих вище вимог і за допомогою осьового зусилля (під дією ваги деталі, що приєднується, чи запресовуючи на пресі) реалізувати ШЗ. Найменше відхилення від осі симетрії призведе до перекосу, що врешті-решт викличе заїдання або заклинення та спричинить відмову технологічного процесу. Дотепер підхід був диференційованим і не було можливості мати оптимальні режими складання. Застосування комп'ютерної техніки значно полегшить вирішення таких задач.
При складанні ШЗ з термовпливом мають місце нестаціонарні теплові процеси, які протікають не лише в деталях, що складаються, але й в контактуючих з ними елементах технологічного устаткування (захвати, що орієнтують та базують деталі, навколишнє середовище тощо). Зміна тепломісткості в елементах, а отже, і зміна деформацій та переміщень впливають на процес складання та його надійність. Тому необхідні дослідження температурних полів усіх елементів складальної системи. Як показав аналіз літературних джерел, дослідження теплових процесів засновані на аналітичних методах, які не охоплюють складання ШЗ з термовпливом.
Теплові процеси в елементах складального устаткування і ШЗ розглядалися окремо, і їх описання було аналітичним. На етапі проектування доцільне застосовування системного підходу, який враховує максимальну кількість факторів, що впливають на процес складання, та який дозволить забезпечити надійність складання ШЗ з імовірністю не менш, ніж 0,98. Для реалізації домінуючих факторів складальної операції, що впливають на підвищення надійності ШЗ, запропоновано метод, який базується на запатентованому способі складання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ СКЛАДАННЯ ШЛІЦЬОВИХ З’ЄДНАНЬ ШЛЯХОМ ВИБОРУ РАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ПОЗИЦІЮВАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок