Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИВАТНОПРАВОВІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТЛОВИХ ПРАВ ГРОМАДЯН В УКРАЇНІ

ПРИВАТНОПРАВОВІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТЛОВИХ ПРАВ ГРОМАДЯН В УКРАЇНІ

Назва:
ПРИВАТНОПРАВОВІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТЛОВИХ ПРАВ ГРОМАДЯН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,93 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГАЛЯНТИЧ МИКОЛА КОСТЯНТИНОВИЧ
УДК 347.254 (477)
ПРИВАТНОПРАВОВІ ЗАСАДИ
РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТЛОВИХ ПРАВ ГРОМАДЯН В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Київ 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі проблем приватного права Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва Академії правових наук України
Науковий консультант доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України,
Дзера Олександр Васильович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри цивільного права
Офіційні опоненти доктор юридичних наук, професор
Спасибо-Фатеєва Інна Валентинівна,
Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого,
професор кафедри цивільного права (м. Харків),
доктор юридичних наук, професор
Кисіль Василь Іванович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародного приватного і митного права (м. Київ),
доктор юридичних наук, доцент
Васильєва Валентина Антонівна,
Юридичний інститут Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника,
завідувач кафедри цивільного права і процесу
(м. Івано-Франківськ)
Захист відбудеться «23» квітня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 з захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий «22 » травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук Т. В. Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Стаття 47 Конституції України закріплює право кожного на житло, яке є однією з основних матеріальних умов існування людини. Це право можна віднести до природних прав людини. Загальна декларація прав людини пов’язує поняття «гідний рівень життя» з наявністю у людини житла. Міжнародним пактом про економічні, соціальні та культурні права встановлено, що держави, які беруть у ньому участь, визнають право кож-ного на достатній життєвий рівень для нього самого і його сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг і житло, а також неухильне поліпшення умов життя.
Розвиток житлового законодавства має бути спрямований на створення приватноправової системи охорони та захисту житлових прав та законних інтересів суб’єктів права на основі норм матеріального цивільного права у контексті адаптації законодавства України до умов Європейського Співтовариства на засадах розмежування та поєднання приватноправових і публічно-правових методів регулювання.
Порівняно з радянським періодом роль держави в реалізації громадянами конституційного права на житло помітно трансформувалося, і воно вже перестає зводитися переважно до безоплатного отримання особою житла у державному житловому фонді. Сьогодні одним з ключових моментів при переході України до ринкової економіки є житлова реформа, метою якої є створення умов для здійснення права фізичної особи на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі, залучення громадян до участі в утриманні і збереженні існуючого житла та формування ринкових відносин. Від її проведення багато в чому і залежить стабільність нашого суспільства.
Протягом останніх років в основному завдяки будівництву та приватизації державного житлового фонду ринок житла значно збільшився. На жаль, негативною стороною цього процесу є досить велика кількість порушень права власності на житло або користування ним.
Сучасний стан наукового розроблення цих питань характеризується фрагментарністю цивільно-правового регулювання, неналежним рівнем наукових досліджень та обумовленою цим суперечливою правозастосовчою практикою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: ПРИВАТНОПРАВОВІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТЛОВИХ ПРАВ ГРОМАДЯН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок