Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ПОЄДНАННІ З ПАТОЛОГІЄЮ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ У ДІТЕЙ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ПОЄДНАННІ З ПАТОЛОГІЄЮ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ У ДІТЕЙ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ПОЄДНАННІ З ПАТОЛОГІЄЮ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ГОРІШНИЙ ІГОР МИРОСЛАВОВИЧ
УДК 616.61-002.3 - 085+616.33/.342] – 053.2
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ПОЄДНАННІ З ПАТОЛОГІЄЮ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ У ДІТЕЙ
14.01.10
- педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник: член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Сміян Іван Семенович, Тернопільська медична академія ім. І.Я.Горбачевського, зав. каф. шпитальної та факультетської педіатрії медичного факультету.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Майданник Віталій Григорович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, МОЗ України, зав. каф. педіатрії № 4
доктор медичних наук, професор Бережний В"ячеслав Володимирович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, зав.каф. педіатрії № 2.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут охорони здоров’я дітей та підлітків, МОЗ України, м. Харків, відділ внутрішніх хвороб.
Захист дисертації відбудеться “12” вересня 2000р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями "Педіатрія", "Акушерство і гінекологія" при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України /04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8/.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України /04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8/.
Автореферат розісланий “ 20 ” березня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Квашніна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Серед мікробно-запальних захворювань пієлонефрит є одним із найчастіших у дитячому віці (М.С.Игнатова, 1989; В.Г.Майданник, 1993; Є.В. Прохоров і співавт., 1998). Його розповсюдженість у різних регіонах країни коливається від 0,35 до 3,5%. В структурі захворювань органів сечової системи пієлонефрит займає перше місце, складаючи до 70% усієї нефрологічної патології (В.Д.Чеботарьова, В.Г.Майданник, 1998; В.Г.Майданник, 1999). Захворюваність дітей на хронічний пієлонефрит у країні коливається в межах 0,7-0,76 на 1000 дитячого населення (Л.М.Старцева, В.І.Багдасарова,1999). Серед хворих на ХПН відмічається ріст захворюваності на вторинний хронічний пієлонефрит. Якщо в 1984 р. зареєстровано 40% таких хворих, то в 1994 р. - 91% від усіх дітей, хворих на пієлонефрит (А.В.Папаян, Н.Д. Савенкова, 1997).
Посилення проявів хронічного запалення в сечовидільній системі супроводжується патологічним реагуванням з боку органів травлення у дітей (І.С.Сміян, 1967; 1980; А.В.Мазурин, 1994), що пояснюється анатомо-фізіологічними і функціональними зв’язками двох систем.
Поєднаний перебіг ниркового захворювання з ураженням верхнього відділу травного каналу характеризується торпідністю і високою частотою деструктивних змін у шлунку та дванадцятипалій кишці без видимої клінічної маніфестації (Аль-Хаким Амаль, 1995; Н.З.Зокиров и соавт., 1997), що утруднює своєчасну діагностику та лікування гастродуоденальної патології.
Будучи основними органами детоксикації дитячого організму, нирки та шлунково-кишковий тракт при наявності патологічних змін не здатні до повноцінної діяльності по вилученню токсичних метаболітів, що може сприяти появі синдрому ендогенної інтоксикації, який не тільки супутній багатьом захворюванням, але й сам по собі є важливим фактором у патогенезі і в багатьох випадках визначає їхній несприятливий перебіг (В.В.Спас, 1990; О.Н.Прокопец, 1991).
Розкриття патогенетичних механізмів формування поєднаної патології органів сечовидільної та травної систем у дітей, виявлення суті причинно-наслідкових змін у цих органах та факторів, які ускладнюють перебіг хронічного гастродуоденіту на тлі хронічного пієлонефриту визначають перспективність нових підходів до лікування цих захворювань, профілактики їх рецидивів, прогнозування можливих ускладнень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ПОЄДНАННІ З ПАТОЛОГІЄЮ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок