Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ЗАРОДКОВОГО ПРОДУКТУ ІЗ ЗЕРНА ПШЕНИЦІ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ЗАРОДКОВОГО ПРОДУКТУ ІЗ ЗЕРНА ПШЕНИЦІ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ЗАРОДКОВОГО ПРОДУКТУ ІЗ ЗЕРНА ПШЕНИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,41 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЖИГУНОВ ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 664.71:664.765
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА
ЗАРОДКОВОГО ПРОДУКТУ ІЗ ЗЕРНА ПШЕНИЦІ
Спеціальність 05.18.02 – технологія зернових, бобових, круп'яних
продуктів та комбікормів
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
ОДЕСА – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській державній академії харчових технологій,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Моргун Валентина Олексіївна,
Одеська державна академія харчових технологій,
завідуюча кафедрою технології переробки зерна;
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Черно Наталія Кирилівна,
Одеська державна академія харчових технологій,
завідуюча кафедрою органічної хімії;
кандидат технічних наук, доцент
Шерстобітов Валерій Валентинович,
Закрите акціонерне товариство НПО “Одеський біотехнологічний інститут”, замісник генерального директора
Провідна установа: Український державний університет харчових технологій,
кафедра технології хліба, кондитерських, макаронних виробів, харчоконцентратів і зерна, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 16 ” листопада 2001 року о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 Одеської державної академії харчових технологій за адресою:
Україна, 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії харчових технологій за адресою:
Україна, 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
Автореферат розісланий “ 11 ” жовтня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гапонюк О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку АПК із метою підвищення ефективності роботи всіх його галузей ведуться розробки зі збільшення асортименту й об'єму випуску продуктів харчування підвищеної біологічної цінності, а також створення і широкого впровадження передових технологій, що забезпечують комплексну безвідходну переробку сировини як рослинного, так і тваринного походження. Такі технології передбачають повне і ефективне використання як основних, так і побічних продуктів виробництва.
За даними відділу харчового і сільськогосподарського виробництва при ООН, у даний час понад 800 організацій займаються вивченням побічних продуктів землеробства і розробляють технології ефективної їх переробки. З цією метою вивчаються можливості використання найрізноманітніших джерел сировини, що дозволяють підвищити біологічну цінність харчових продуктів. Одним з таких продуктів є пшеничний зародок, який ще недостатньо використовується для виробництва харчових продуктів.
Зародок пшениці є природним концентратом цінних у фізіологічному відношенні харчових речовин – білків, жирів, сахарів, ферментів, вітамінів, мінеральних речовин. Завдяки своїй високій біологічній цінності він давно викликає інтерес вчених нашої та інших країн. Останнім часом виявлена тенденція комплексного використання зародка пшениці як збагачувача при виробництві хлібобулочних виробів у вигляді добавки в хлібопекарське борошно самого зародка або виробленого з нього зародкового борошна; як замінника деяких компонентів при виробництві кондитерських виробів (мармеладу, печива, цукерок); як сировини при виробництві вітамінізованих водно-спиртових розчинів, бальзамів і кремів у фармацевтичній промисловості; як сировини для виробництва олії в олійножирової промисловості; як джерела білка і вітамінів при виробництві м'ясної і молочної продукції (ковбас, плавлених сирів, сирних мас); як компонента комбікорму в комбікормовій промисловості; а також при виробництві білкових ізолятів. Поряд з цим зародок можна використовувати при виробництві дієтичних продуктів, препаратів лікувально-профілактичної і радіопротекторної дії.
Аналітичний огляд інформаційних джерел показав, що, незважаючи на різноманіття існуючих технологій відбору зародка в розмельному відділенні борошномельних заводів при сортових помелах пшениці, ефективність його відбору залишається низькою: в Україні зародок відбирають у кількості 0,1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ЗАРОДКОВОГО ПРОДУКТУ ІЗ ЗЕРНА ПШЕНИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок