Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЗНАНЬ З ПРИРОДОЗНАВСТВА У РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ

ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЗНАНЬ З ПРИРОДОЗНАВСТВА У РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЗНАНЬ З ПРИРОДОЗНАВСТВА У РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
БЛЕЧ ГАННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 376.016:502/504:37.026
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЗНАНЬ З ПРИРОДОЗНАВСТВА У РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
ХОХЛІНА Олена Петрівна,
Київський національний університет
внутрішніх справ,
кафедра психологічних дисциплін, завідувач
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
дійсний член АПН України
СИНЬОВ Віктор Миколайович,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, Інститут корекційної
педагогіки та психології, директор
– кандидат педагогічних наук, доцент
СПІВАК Людмила Анатоліївна,
Слов’янський державний педагогічний
університет, кафедра методик
корекційного навчання, доцент
Провідна установа – Кам'янець-Подільський державний університет,
кафедра спеціальних освітніх методик та
логопедії, Міністерство освіти і науки України,
м. Кам'янець-Подільський
Захист відбудеться ”26”червня 2007 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9.
Автореферат розіслано ”25” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Актуальність обраної теми дослідження у широкому соціальному плані визначається потребами суспільства у підготовці школярів до самостійної життєдіяльності в сучасних соціально-економічних умовах. Ще більшою мірою це стосується вихованців спеціальних шкіл, зокрема, розумово відсталих учнів, які характеризуються обмеженими адаптаційними та інтеграційними можливостями. Підготовка таких дітей до життя передбачає удосконалення системи спеціальної освіти і передусім пошук шляхів підвищення ефективності процесу навчання у школі, важливе місце в якому займає навчання природознавства.
В літературі відмічається, що проблема підвищення ефективності навчання, його якості передбачає визначення показників результативності. Результативність навчання вимірюється сформованими в учнів знаннями, уміннями та навичками. У свою чергу, сформованість знань виявляється за показниками, що свідчать про їх якість: повнота, правильність, усвідомленість, системність, дієвість та ін. (О.К.Бабанський, Л.Я.3оріна, Т.В.Кудрявцев, І.Я.Лернер, М.І.Махмутов, Н.О.Менчинська, О.Я.Савченко, В.М.Синьов, О.П.Хохліна та ін.). При цьому показники результативності процесу навчання, які на сьогодні знайшли відображення у впроваджених у педагогічний процес критеріях оцінювання навчальних досягнень учнів, мають конкретизувати його мету. Відповідно, одним із шляхів підвищення ефективності процесу навчання є сприяння засвоєнню учнями знань на основі формування усіх їх якісних показників (характеристик). У такому аспекті проблема майже не ставилась та не досліджувалась ні в загальній, ні в спеціальній педагогіці.
Певною мірою вона розглядається у працях Є.С.Березняка, В.І.Бондаря, Л.С.Вавіної, Н.Я.Віткінда, І.Г.Єременка, Н.Ф.Засенко, Г.М.Мерсіянової, Т.В.Сак, В.В.Тарасун, М.К.Шеремет, Г.Д.Чистякової, присвячених питанням опанування учнями загальноосвітніх та спеціальних шкіл знань та визначення показників їх сформованості. Проблема ж вивчення та формування окремих якостей знань в учнів з порушеннями розумового розвитку різною мірою досліджувалася О.М.Вержиховською, С.О.Дубовським, Л.І.Ісаєнко, Є.О.Ковальовою, Л.В.Румянцевою, В.М.Синьовим, А.В.Усвайською, О.П.Хохліною та ін. Недостатньо вивченою у зазначеному аспекті залишається проблема удосконалення процесу навчання природознавства. Проблемі навчання природознавства у загальноосвітній школі присвячені дослідження С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЗНАНЬ З ПРИРОДОЗНАВСТВА У РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок