Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сфера фінансових послуг в економіці України: організаційні засади державного регулювання

Сфера фінансових послуг в економіці України: організаційні засади державного регулювання

Назва:
Сфера фінансових послуг в економіці України: організаційні засади державного регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,94 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Дмитрієва Оксана Анатоліївна
УДК 338.336
Сфера фінансових послуг в економіці України: організаційні засади державного регулювання
Спеціальність 08.00.03 – економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті законодавства Верховної Ради України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
ШЕВЧУК ВАСИЛЬ ЯКОВИЧ
Інститут законодавства Верховної Ради України,
заступник директора, завідувач відділу
комплексних проблем державотворення
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
КРАВЧЕНКО ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ,
Виконавчий секретар
Будівельної палати України
кандидат економічних наук, доцент
МЕЛЬНИЧУК ВІТАЛІЙ ГРИГОРОВИЧ,
Віце-президент компанії з управління
активами, Відкрите акціонерне товариство “Кінто”
Захист відбудеться 18.03.2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.867.02 в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4.
Автореферат розісланий 17.02.2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Розинка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ринкові засади економічного розвитку вимагають високої відповідальності при розробці концептуальних засад стратегії і тактики державного впливу на ті процеси і сфери, які є найбільш чутливі до назрілих змін і водночас зумовлюють найбільш відчутний вплив на формування ефективної моделі розвитку національного господарства. Особливої ваги набуває потреба ретельного опрацювання засобів економічної стратегії та тактики, що застосовуються в організації управління та регулювання фінансово-кредитними системами та ринками фінансових послуг. Як показав досвід ринкових реформ в Україні, бажано результативним даний процес може бути лише за умови, коли він спирається на регулюючий та контролюючий вплив держави. Запровадження ринкових принципів і правил передбачає налагодження високоефективних організаційних механізмів функціонування та розвитку усіх складових економічної ї системи і, зокрема, сфери фінансових послуг. Будь-які косметичні зміни застарілої моделі управління фінансовою системою кардинально не змінюють ситуацію на краще. Фактично виникла потреба в формуванні нової парадигми структурних перетворень і відповідного розуміння природної сфери державної активності. Ринкова трансформація економіки України об’єктивно вимагає налагодження функціонування розгалуженої фінансово-послугової сфери. Організаційно-управлінські дії та регулюючий вплив держави саме у цій площині дозволило більшості держав з перехідною економікою не тільки подолати кризові явища, але й досягнути економічного зростання.
Необхідно визнати, що в нашій державі організація та здійснення реформ на ринках фінансових послуг не завжди мала належне теоретичне обґрунтування й концептуальне забезпечення і тому здійснювалися непослідовно, без ретельного опрацювання засобів економічної стратегії і тактики, що мали б бути задіяними в організації управління та регулювання сферою фінансових послуг. Це викликає і зумовлює необхідність системного дослідження процесу реформування базових сегментів національної економіки, усе більш важливе місце серед яких, по праву займає таке суто ринкове явище, як сфера фінансових послуг.
Окреслена проблема є надзвичайно складною. Підхід до її наукового аналізу потребує попереднього вивчення широкого кола супутніх з даним макроекономічним феноменом явищ та процесів. У першу чергу це стосується проблем фінансової політики. У вітчизняних економічних дослідженнях даної проблеми вагомий дослідницький внесок мають наукові здобутки О.Д.Василика, О.С.Власюка, А.С.Гальчинського, В.М.Геєця, Б.Є.Кваснюка, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Сфера фінансових послуг в економіці України: організаційні засади державного регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок