Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА АМПЕРОМЕТРИЧНИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЛАКТАТУ, ЕТАНОЛУ ТА ГЛЮКОЗИ У ВИНОМАТЕРІАЛАХ

РОЗРОБКА АМПЕРОМЕТРИЧНИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЛАКТАТУ, ЕТАНОЛУ ТА ГЛЮКОЗИ У ВИНОМАТЕРІАЛАХ

Назва:
РОЗРОБКА АМПЕРОМЕТРИЧНИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЛАКТАТУ, ЕТАНОЛУ ТА ГЛЮКОЗИ У ВИНОМАТЕРІАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут молекулярної біології ТА генетики
 
Шкотова Людмила Василівна
УДК 543.553 + 543.6 + 543.9 + 577.152.1
РОЗРОБКА АМПЕРОМЕТРИЧНИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЛАКТАТУ, ЕТАНОЛУ ТА ГЛЮКОЗИ У ВИНОМАТЕРІАЛАХ
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в лабораторії біомолекулярної електроніки відділу механізмів трансляції генетичної інформації Інституту молекулярної біології та генетики НАН України (м. Київ).
Науковий доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
керівник Дзядевич Сергій Вікторович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
провідний науковий співробітник лабораторії біомолекулярної електроніки відділу механізмів трансляції генетичної інформації.
Офіційні доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
опоненти Пирог Тетяна Павлівна,
Національний університет харчових технологій МОН України,
завідувач кафедри біотехнології мікробного синтезу;
доктор біологічних наук, професор
Говорун Дмитро Миколайович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу молекулярної біофізики.
Провідна Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, м. Київ.
установа
Захист дисертації відбудеться 23 травня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. Академіка Заболотного, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України (03143, Київ-143, вул. Академіка Заболотного, 150).
Автореферат розіслано 21 квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.В. Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ферментний аналіз є незалежною частиною біоаналітичної хімії та ензимології і на сьогодні посідає одне із чільних місць у галузі контролю якості харчових продуктів, у тому числі напоїв. Контроль та оптимізація біотехнологічних процесів при виробництві вина в харчовій промисловості вимагають швидкої та достовірної інформації щодо концентрації субстратів та продуктів реакції. Крім того, завжди необхідні недорогі прилади для контролю якості отриманих продуктів. Незважаючи на те, що це досить давня проблема, деякі питання і досі не вирішені, або ж їхнє вирішення пов’язане з великими труднощами. Найчастіше в процесі ферментації утворюються багатокомпонентні суміші, які необхідно аналізувати одночасно, безперервно та бажано в режимі реального часу. Зазвичай, з цією метою використовують дорогу та громіздку апаратуру, яку досить важко ввести безпосередньо в технологічний процес. Недоліком цих методів є також довготривалість аналізів. Альтернативою можуть бути біосенсори – нові прилади аналітичної біотехнології. Проте, щоб зайняти нішу в цій галузі, такі прилади повинні бути недорогими та надійними, а методи аналізу – швидкими, простими у використанні, дешевими і, що дуже важливо, рентабельними. На разі не існує комерційних біосенсорів для перевірки якості сировини в процесі виробництва вина.
Постійний, одночасний та вибірковий моніторинг лактату, етанолу та глюкози необхідний у винному виробництві, адже ці параметри визначають якість та особливий аромат вина (Amerine et al., 1980). Знання цих величин дозволяє, у разі необхідності, швидко втрутитися у процес зброджування, попереджуючи значні економічні витрати. Дослідження останніх років показують високий потенціал використання біосенсорів у цій галузі (Luong et al., 1991; Warsinke, 1997). Біосенсори конкурують з іншими аналітичними методами щодо тривалості та вартості аналізів. Їхня основна перевага – швидкий відгук і висока специфічність, низька вартість і легкість обробки даних. Біосенсори базуються на різних типах перетворювачів, включаючи амперометричні (Дзядевич, 2002; Scheller et al.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА АМПЕРОМЕТРИЧНИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЛАКТАТУ, ЕТАНОЛУ ТА ГЛЮКОЗИ У ВИНОМАТЕРІАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок