Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,08 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ОБ’ЄДНАНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
ЮРИК ЯРИНА ІВАНІВНА
УДК 338.439
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
ПРОДУКЦІЇ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Об’єднаному інституті економіки Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік
Національної академії наук України, заслужений діяч
науки і техніки України
Алимов Олександр Миколайович,
Об’єднаний інститут економіки
Національної академії наук України,
завідувач відділу міжгалузевих пропорцій та
промислового потенціалу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сологуб Олена Петрівна,
Національний університет харчових технологій, м. Київ
завідувач кафедри маркетингу
кандидат економічних наук,
Страшинська Лариса Володимирівна,
Київський економічний інститут менеджменту,
доцент кафедри маркетингу
Провідна установа: Рада з вивчення продуктивних сил України
НАН України,
відділ розвитку і розміщення харчової і
переробної промисловості, м. Київ
Захист відбудеться “1” липня 2005 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.150.02 Об’єднаного інституту економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ – 11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Об’єднаного інституту економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ – 11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “31” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук О. В. Шубравська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виходячи з важливого значення розвитку харчової промисловості в економічному і соціальному зростанні суспільства, методичними векторами розробки концепцій, програм та стратегій підвищення ефективності виробництва продуктів харчування мають стати наступні цілі: досягнення максимально можливого продовольчого самозабезпечення; виробництво продтоварів в обсязі та асортименті, достатньому для харчування за науково обґрунтованими нормами; забезпечення відповідності якості продуктів вимогам безпеки для здоров’я людини; створення розвиненого експортного потенціалу промислових продовольчих товарів країни. У даному контексті найбільше занепокоєння викликає стан промислового виробництва продуктів дитячого харчування. Сьогодні забезпечення дітей відповідною продукцією є найвужчим місцем у системі продовольчої безпеки країни. Володіючи колись достатнім промисловим, кадровим, технологічним потенціалом, індустрія дитячого харчування нині опинилася в становищі, близькому до кризового. Низька купівельна спроможність більшості українських сімей з дітьми, втрата традиційних ринків збуту у колишніх радянських республіках, відсутність ефективної системи державного стимулювання наукоємного виробництва дитячих продуктів та жорстка конкуренція з їх імпортними аналогами стали основними чинниками гальмування її розвитку. У підсумку відбулося значне скорочення обсягів виробництва відповідної продукції за всіма основними асортиментними групами. За такої ситуації суттєво ускладнюється реалізація рекомендованих раціонів, діти дедалі частіше отримують незбалансоване харчування. Водночас, за експертними даними здоров’я людини, а тим більше дитини, на 80% залежить від якості та кількості споживаної їжі. Відтак природно, що дитяче харчування в житті суспільства відіграє роль не просто звичайних продовольчих продуктів, а виконує функцію одного з гарантів формування повноцінного підростаючого покоління України.
Проблема збереження здоров’я дітей, а отже і генофонду нації зумовлює необхідність розробки відповідних заходів, які б мали комплексний характер та включали як загальні заходи щодо підвищення рівня та якості життя сімей з дітьми, так і спеціальні, пов’язані із забезпеченням стабільного розвитку вітчизняного виробництва високоякісних продуктів дитячого харчування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок