Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПОКРИТТІВ НА ЗНОСОСТІЙКІСТЬ І ДОВГОВІЧНІСТЬ ПІДШИПНИКІВ КОЧЕННЯ

ВПЛИВ ПОКРИТТІВ НА ЗНОСОСТІЙКІСТЬ І ДОВГОВІЧНІСТЬ ПІДШИПНИКІВ КОЧЕННЯ

Назва:
ВПЛИВ ПОКРИТТІВ НА ЗНОСОСТІЙКІСТЬ І ДОВГОВІЧНІСТЬ ПІДШИПНИКІВ КОЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут надтвердих матеріалів НАН України
(м. Київ)
К А П Л У Н
Павло Віталійович
УДК 621.793.6 + 620.17
ВПЛИВ ПОКРИТТІВ НА ЗНОСОСТІЙКІСТЬ І ДОВГОВІЧНІСТЬ
ПІДШИПНИКІВ КОЧЕННЯ
Спеціальність 05.02.01 – матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі зносостійкості та надійності машин в Хмельницькому державному університеті (ХДУ) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, КУЗЬМЕНКО Анатолій Григорович, ХДУ (м. Хмельницький), завідуючий кафедрою зносостійкості і надійності машин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Кіндрачук Мирослав Васильович, Київський національний авіаційний університет, професор кафедри збереження льотної придатності
доктор технічних наук, професор,
Ляшенко Борис Артемович, Інститут проблем міцності НАН України (м. Київ), зав. відділом покриттів
Провідна установа: Фізико-механічний інститут
ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів
Захист відбудеться "17" 06 2004 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.230.01 при Інституті надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України за адресою: 04047, м. Київ, вул. Автозаводська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України за адресою: 04047, м. Київ, вул. Автозаводська, 2.
Автореферат розіслано "05" 05 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., професор ___________ А.Л. Майстренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення надійності, довговічності та конкурентноздатності машин і обладнання є одним з важливіших завдань машинобудування. Статистика свідчить, що близько 80 % несправностей в роботі машин трапляється через знос і руйнування поверхні тертя деталей машин.
У сучасному машинобудуванні збільшення питомих навантажень і швидкостей руху ускладнюють умови експлуатації деталей і вузлів машин, що призводить до підвищення інтенсивності зносу контактуючих поверхонь. У зв’язку з цим пошук шляхів підвищення зносостійкості та довговічності деталей машин має велике практичне значення.
Широкого застосування в машинобудуванні набули підшипники кочення. Їх зносостійкість і довговічність в багатьох випадках визначає працездатність і довговічність машин та обладнання в цілому. Є різні способи підвищення довговічності підшипників кочення: конструктивні, технологічні, експлуатаційні. В літературі описано велику кількість досліджень з цих питань. Проте проблема підвищення зносостійкості та довговічності підшипників кочення цілком не вирішена і є актуальною.
Одним з ефективних шляхів підвищення зносостійкості поверхонь тертя є нанесення зміцнюючих покриттів. Питання впливу конструкції, фізико-механічних характеристик, структури та фазового складу покриттів на зносостійкість і довговічність підшипників кочення вивчені недостатньо, не розкрито механізм їх руйнування та не розроблено заходів щодо підвищення цих експлуатаційних параметрів. Зазначеним питанням і присвячено цю роботу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до держбюджетних тем 1Б-97 "Технологія поверхневого зміцнення металів та металевих сплавів з застосуванням керованої плазмової дифузії в газовому антикрихкісному середовищі" (Др. № 0193U018434) та 1Б-2000 "Теорія та фізичні основи технології модифікації поверхні формуванням комбінованих поліфазних плазмово-дифузійних шарів" (Др. № 0100U001977) за пріоритетним напрямком розвитку науки і техніки на період до 2006 року "Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості і сільському господарстві", визначеним в Законі України від 11.07.2001 р. № 2623-ІІІ.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є вивчення впливу конструкції, фізико-механічних властивостей і фазового складу покриттів та твердості основи на зносостійкість і довговічність підшипників кочення, а також розробка рекомендацій щодо підвищення їх зносостійкості і довговічності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ПОКРИТТІВ НА ЗНОСОСТІЙКІСТЬ І ДОВГОВІЧНІСТЬ ПІДШИПНИКІВ КОЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок