Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУТУ ПРЕЗИДЕНТСТВА В УКРАЇНІ та АЗЕРБАЙДЖАНСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ: ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ

ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУТУ ПРЕЗИДЕНТСТВА В УКРАЇНІ та АЗЕРБАЙДЖАНСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ: ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУТУ ПРЕЗИДЕНТСТВА В УКРАЇНІ та АЗЕРБАЙДЖАНСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ: ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,10 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ГУЛІЄВ Аріф Джаміль оглу
УДК 342.511(477):(479.24)
ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУТУ ПРЕЗИДЕНТСТВА
В УКРАЇНІ та АЗЕРБАЙДЖАНСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ:
ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі державного управління і менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України, заслужений юрист України
Нижник Ніна Романівна,
Національна академія державного управління
при Президентові України, перший проректор.
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
академік АПрН України
Погорілко Віктор Федорович,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького, заступник директора;
кандидат наук з державного управління
Кальниш Юрій Григорович,
Інститут проблем державного управління
та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа – | Національний інститут стратегічних досліджень,
відділ стратегічного прогнозування, м.Київ.
Захист відбудеться 7 квітня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціа-лі-зо-ваної вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії дер-жавного управління при Президентові України (03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 5 березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена потребою в теоретичному осмисленні пройденого шляху суверенного розвитку, типових рис поточної практики й найближчих перспектив державного будівництва на пост-ра-дянському просторі, зокрема істотних змін у суспільно-політичному роз-виткові України та Азербайджанської Республіки. Обидві держави пов’язані не лише спільним минулим політико-державним життям у межах колишнього СРСР, а й деякими подібними ознаками, що випливають з необхідності прискорення соціально-економічного й політико-культурного розвитку, а також радикаль-ного реформування вже існуючих у них основ суспільно-державного ладу.
Державне управління як цілеспрямована діяльність, що передбачає забезпечення системної логіки кардинальних, гарантовано прогресивних полі-тичних, економічних, соціальних перетворень, здійснюється у країнах, що розглядаються, відповідно до специфіки кожної – главою держави, парламентом та урядом. Інститути влади цих країн навіть за наявності високорозвинутої правової системи не змогли б (особливо в нинішніх умовах) ефективно взаємодіяти без авторитетного арбітра – Президента, який, хоч і не перебуває в прямих відносинах підпорядкування з цими інститутами, покликаний реально забезпечувати узгодженість їх діяльності, оперативно виводити державну систему з можливих кризових ситуацій, готувати сус--пільство до вибору найвигіднішого шляху подальшого розвитку в інтересах забезпечення загальнонаціональної злагоди, громадянського миру, довго-стро-кового прогресу. Саме завдяки цьому інститут президентства своїм впливом здатний створити умови для взаємодії всіх гілок влади і об’єднання їх дій в ім’я прогресивного майбутнього країни.
Для науки та практики існує потреба в аналізі реальної ролі, функцій, повноважень, пошуку спільних закономірностей та особливостей у змісті й функціонуванні інституту президентства в Україні та в Азербайджанській Республіці виходячи із сучасного світового конституційного досвіду, націо-наль-них традицій, особливостей і системної логіки довгострокового прогре-сивного розвитку, необхідного для обох країн. Про це і йде мова у дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ІНСТИТУТУ ПРЕЗИДЕНТСТВА В УКРАЇНІ та АЗЕРБАЙДЖАНСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ: ДЕРЖАВНО-УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок