Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кластери кобальту Co3(3–C–X)(CO)9 – стабілізатори окиснення органічних сполук

Кластери кобальту Co3(3–C–X)(CO)9 – стабілізатори окиснення органічних сполук

Назва:
Кластери кобальту Co3(3–C–X)(CO)9 – стабілізатори окиснення органічних сполук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна Академія наук України
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії
Циганков Сергій Андрійович
УДК 547.113:564.73:541.128.4
Кластери кобальту Co3(3–C–X)(CO)9 – стабілізатори окиснення органічних сполук
02.00.13 – нафтохімія та вуглехімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор,
член–кореспондент НАН України
КОВТУН Григорій Олександрович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу гомогенного каталізу та присадок до нафтопродуктів
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Яцимирський Віталій Костянтинович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізичної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Патриляк Любов Казимирівна
Інститут біоорганічної хімії і нафтохімії НАН України
Провідна установа: Національний університет „Львівська політехніка”, кафедра технології органічних продуктів
Захист відбудеться 10 червня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ–94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02160, Київ – 160, Харківське шосе, 50.
Автореферат розісланий 10 травня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д.М.Федоряк.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До переліку актуальних та економічно доцільних проблем сучасної нафтохімії відноситься проблема створення стабілізаторів окиснення органічних матеріалів (олив, палив, мастильних матеріалів тощо). Використання традиційних стабілізаторів окиснення (фенолів, ароматичних амінів, хінонів) малоефективне, перш за все тому, що вони у своїй більшості функціонують як однократні (стехіометричні) реагенти у реакціях, які відповідають за процеси стабілізації окиснення органічних матеріалів. Ключовою стадією цих процесів є стадія обриву ланцюгів за участю вільних радикалів та молекули стабілізатора окиснення.
Загальновідомо, що кластери та нанокластери металів знаходяться у центрі уваги провідних наукових шкіл світу як каталізатори хімічних і біохімічних реакцій – каталізатори нового покоління. Значні та резонансно відомі наукові результати, пов’язані з кластерними каталізаторами процесів окиснення органічних сполук, відновлення ненасичених зв’язків, гідроформілювання, ацетоксилювання, синтезу Фішера–Тропша, фіксації молекулярного азоту, активація С–С– та Н–Н–зв’язків. Саме ці каталізатори, завдяки присутності у їх складі атомів металу у незвичайній окисненій формі, поряд із наявністю зв’язків метал–метал та не класично координованих лігандів, виявляють нову і незвичну каталітичну здатність (активність, селективність) суттєво відмінну від мононуклеарних та чисто металевих каталізаторів. Провідні наукові школи з цієї актуальної проблеми очолюють відомі фахівці: Моісєєв І.Й. (Росія), Schmidt G. (Німеччина), Lewis L.N., Walter B. (США), Muetterties A.L. (Франція), Nagashima H. (Японія). В Україні кластерні підходи у каталітичних перетвореннях набули активних досліджень у роботах Гончарука В.В., Камалова Г.Л., Ковтуна Г.О., Рудакова Є.С., Яцимирського В.К. та інших авторів.
До постановки даної роботи (2001р.) систематичні дослідження каталітичних перетворень вільних радикалів у присутності кластерів металів були відсутні, що стримувало створення фундаментальних основ ефективних стабілізаторів окиснення – стабілізаторів окиснення каталітичної дії в актах обриву ланцюгів окиснення органічних сполук.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі гомогенного каталізу та присадок до нафтопродуктів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України в рамках наково–дослідних тем: „Каталіз диспропорціювання гідропероксильних радикалів вільними та координованими ароматичними амінами” (2001–2003 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Кластери кобальту Co3(3–C–X)(CO)9 – стабілізатори окиснення органічних сполук

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок