Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА ЯНАТИ

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА ЯНАТИ

Назва:
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА ЯНАТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,95 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ
Коробченко Ангеліна Анатоліївна
УДК 37(092) Яната
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ПРОСВІТНИЦЬКА
ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА ЯНАТИ
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Мацейків Тетяна Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія історії педагогіки, докторант

Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Плахотнік Ольга Василівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра соціальної роботи і педагогіки, професор
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Філоненко Сергій Миколайович,
Міжрегіональна академія
управління персоналом,
проректор
Провідна установа - Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “27” квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул. Артема52 д).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема 52 д).
Автореферат розісланий “27” березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Волощук І.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перебудова освітньої політики в Українській державі, що пов’язана з вирішенням проблем безперервної освіти, з переходом до нового якісного рівня на основі демократизації та гуманізації середньої та вищої школи, націлює українське суспільство та його освітньо-виховні структури на кардинальне вдосконалення змісту освіти та виховання підростаючих поколінь, на розробку більш ефективних педагогічних технологій і експериментальних моделей. Однак нова освітня політика повинна широко використовувати не тільки інноваційні технології та нові напрямки, а й прогресивні традиційні підходи, накопичені педагогічною наукою та практикою, практичний досвід, унікальну педагогічну спадщину минулого, яка є невичерпним джерелом думок, поглядів, систем та теорій. Без їх актуалізації важко уявити впровадження в педагогічну теорію та практику будь-яких інновацій. Взаємозв’язок і взаємодія традиційного та нетрадиційного, попереднього досвіду та нових підходів, прогресивних ідей минулого та інноваційних технологій сучасності, історії та теорії - найважливіша позиція, яка використана в даному історико-педагогічному дослідженні.
Особливо важливого значення нині набуває екологічна освіта, яка є невід’ємною складовою гуманітарної освіти в Україні. Гуманістичний зміст екологічної освіти полягає в тому, що вона покликана формувати адекватне світосприйняття сучасної людини, сприяти продуктивному переосмисленню місця людини в природі. У зв’язку з цим сучасними вченими та педагогами (Ф.Вольвач, М.Дробноход, К.Лосєв, М.Мойсєєв, О.Урсул) підкреслюється потреба узгодити зміст екологічної освіти з принципами Концепції стійкого екологічно безпечного розвитку, яка була прийнята співдружністю держав на Конференції ООН з питань навколишнього середовища і розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992). Згідно з цією Концепцією передбачається збалансоване вирішення соціально-економічних завдань, збереження сприятливого стану навколишнього середовища і природно-ресурсного потенціалу з метою задоволення життєвих потреб нинішнього та майбутніх поколінь, права людини на здорове і повноцінне життя в гармонії з природою. Тому необхідна мобілізація сил усього суспільства, зміна системи цінностей, в тому числі світоглядних, що насамперед пов’язується із завданнями освіти, виховання, формування нової моралі, глобального мислення.
У зв’язку з цим активізуються педагогічні пошуки в Україні. Все частіше науковці звертаються до історичного досвіду, науково-педагогічної спадщини, наукових концепцій українських педагогів минулого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА ЯНАТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок