Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ АКТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ АКТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ АКТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КРАСИЛОВА ЮННА ВІКТОРІВНА
УДК 159.923: 334.72 (477)
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ
АКТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціальної психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Корнєв Микола Никифорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри соціальної психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, старший науковий співробітник,
Татенко Віталій Олександрович.,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України, завідувач лабораторії методології психологічних досліджень
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Панок Віталій Григорович,
Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи, директор
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Захист відбудеться "12" лютого 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.26 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "10" січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.психол.н., доцент Т.С.Кудріна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Умови розвитку сучасної економіки в Україні, перехід на ринкові відносини загострили інтерес до вивчення психологічних аспектів діяльності підприємців, чий внесок в процеси оновлення життя суспільства особливо вагомий.
Актуальність дослідження зумовлюється конкретно-історичними тенденціями відродження підприємництва в Україні, що йде шляхом закріплення за однією особою різноманітних функцій, пов’язаних із діяльністю фірми: підприємця як власника, керівника, виконавця.
Реалії наших днів свідчать про наявність, гострої потреби у кваліфікованих підприємницьких кадрах, проте науково-психологічні засади задоволення такої потреби вивчені недостатньо.
В дослідженнях з підприємництва до теперішнього часу накопичені дані, що дали змогу виокремити деякі якості особистості, які визначають схильність людини до успішної підприємницької діяльності. (Л.Ф.Бурлачук, С.Д.Максименко, Ю.Л.Трофімов, В.О.Татенко, А.Б.Коваленко, В.Г.Панок, М.Н.Корнєв, Ю.М.Швалб, Е.Л.Носенко, К.Веспер; Р.Х.Блокгауз, П.Горвіц; К.Варне). Висунуто теорію Дж.Роттера про співвідношення внутрішньої і зовнішньої мотивації (I.Rotter; D.E.Jenningsan; C.P.Zeithami). Проте загалом особливості особистості підприємців іще не визначено і не висвітлено досить повно, (Хизрич Р. Пітерс М.), хоча окремі спроби дослідження цієї проблеми існують за кордоном і в нашій країні.
Актуальність проблеми, її практична значущість, недостатня розробленість в теоретичному і методичному аспектах в контексті української ментальності, визначили вибір теми дослідження: “Психологічні чинники підприємницької активності особистості”.
Теоретико-методологічна основа. Вивчення психологічних особливостей людей, які виявляють підприємницьку активність в умовах суспільства, що змінює свою соціально-економічну орієнтацію, пов‘язане з використанням принципів науки про загальні закономірності побудови управлінських систем; термінологічного апарату психологічної теорії діяльності, розроблену С.Л.Рубінштейном, С.Л.Виготським, О.М.Леонт’євим, Б.Ф.Ломовим, Г.В.Суходольським та ін.; концепції індивідуальності Б.Г.Ананьєва, В.С.Мерліна, В.Д.Небиліцина, Б.М.Теплова, та ін.
Зв’язок з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконувалось відповідно з планами наукової роботи кафедри соціальної психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках комплексної наукової програми “Морально-ціннісні особливості інноваційної поведінки молоді у період становлення українського суспільства” (тема №01БП017-02).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ АКТИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок