Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЇ І СПОЖИВАННЯ КИСНЮ І ГЛЮКОЗИ В ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИНАХ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЇ І СПОЖИВАННЯ КИСНЮ І ГЛЮКОЗИ В ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИНАХ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЇ І СПОЖИВАННЯ КИСНЮ І ГЛЮКОЗИ В ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,73 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Бондаренко Марина Анатоліївна
УДК 57.081.4:616-006
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЇ І СПОЖИВАННЯ
КИСНЮ І ГЛЮКОЗИ В ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИНАХ
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор
Кнігавко Володимир Гілярієвич,
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри біофізики, інформатики та медичної апаратури.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Харкянен Валерій Миколайович,
Інститут фізики НАН України, завідувач відділу фізики біологічних систем (м. Київ);
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Гордієнко Євген Олександрович,
Інститут проблем кріобіології та кріомедицини НАН України, завідувач відділу (м. Харків).
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра біофізики,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “27” вересня 2002 року о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-4.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “12” серпня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задача математичного моделювання процесів дифузії кисню і глюкози в пухлині і їхнього споживання пухлинними клітинами є частиною актуальної проблеми підвищення ефективності методики фракціонування дози при променевій терапії онкологічних захворювань. У теперішній клінічній практиці підбір режимів фракціонування дози опромінення є чисто емпіричним, а отже не завжди оптимальним. Складність проблеми визначення оптимальних режимів пов’язана з гетерогенністю клітин злоякісної пухлини за радіорезистентністю, яка, в свою чергу, визначається ступенем забезпеченості клітин пухлини основними метаболітами – киснем і глюкозою.
При кожному з сеансів опромінення гинуть добре оксигеновані клітини. Це забезпечує відновлення надходження кисню в гіпоксичні зони пухлини та зростання радіочутливості раніше гіпоксичних клітин. З іншого боку, одночасно зростає проліферативна активність цих клітин, збільшується кількість живих пухлинних клітин. Таким чином, при фракціонуванні дози опромінення треба підібрати такі дози для кожного з сеансів та такі інтервали часу між ними, при яких співвідношення швидкостей процесів репарації радіаційних пошкоджень, елімінації загиблих клітин, реоксигенації гіпоксичних клітин та інших показників забезпечувало б максимальну ймовірність загибелі всіх клітин пухлини. Вищезгадані процеси та показники суттєво залежать від надходження та споживання кисню та глюкози в пухлині. Цим визначається актуальність задачі моделювання процесів дифузії кисню і глюкози в пухлині та їхнього споживання пухлинними клітинами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з виконанням тематичного плану Харківського державного медичного університету. Здобувач був виконавцем кафедральної науково-дослідницької теми "Розробка і практична реалізація комплексу статистичної обробки формалізованої медичної інформації бази даних онкологічних хворих" (N державної реєстрації 0199У001766).
Мета та задачі дослідження. Метою дослідження було математичне моделювання процесів дифузії та споживання кисню і глюкози в клітинах злоякісних пухлин для розробки теоретичних основ оптимізації методів променевої терапії злоякісних пухлин. Для досягнення поставленої мети вирішувались такі задачі:
1.
Шляхом математичного моделювання дифузії кисню в пухлинах різної форми обчислити залежність концентрації кисню від координати з урахуванням можливих механізмів споживання кисню пухлинними клітинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ДИФУЗІЇ І СПОЖИВАННЯ КИСНЮ І ГЛЮКОЗИ В ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок