Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОНАВСЬКА ПІАНІСТИЧНА ШКОЛА ЯК РІД КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ

ВИКОНАВСЬКА ПІАНІСТИЧНА ШКОЛА ЯК РІД КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ

Назва:
ВИКОНАВСЬКА ПІАНІСТИЧНА ШКОЛА ЯК РІД КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМ. П.І. ЧАЙКОВСЬКОГО
ДЕДУСЕНКО ЖАННА ВІКТОРІВНА
УДК 786.2.03:168.522
ВИКОНАВСЬКА ПІАНІСТИЧНА ШКОЛА
ЯК РІД КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ
17.00.01 – теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній музичній академії України
ім. П.І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Лащенко Анатолій Петрович
Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського, професор кафедри хорового диригування
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Муха Антон Іванович
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, завідувач відділу музикознавства
кандидат мистецтвознавства, доцент
Рощина Тетяна Олександрівна
Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського, доцент кафедри спеціального фортепіано
Провідна установа: Одеська державна консерваторія ім. А.В. Нежданової, кафедра історії музики і музичної етнографії.
Захист відбудеться 27.03.2002 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 у Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ,
вул. Архітектора Городецького, 1/3.
Автореферат розісланий 24.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.Н. Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією із властивостей термінологічної системи гуманітарних наук є своєрідна сутнісна мімікрія складових її компонентів. Це призводить до явища полісемії оперативних одиниць аналітичного опису. Простежується в ній і зустрічна тенденція - до певної єдності понятійного апарату, що виявляється в співіснуванні термінів-“мігрантів” і термінів-“хамелеонів”. Перші з них запозичуються з однієї сфери знання, адаптуючись в іншій, другі немов синхронно проростають на різному ґрунті, володіючи властивістю всенаявності. На сучасному етапі друга тенденція є найочевиднішою в культурології, предметом якої вважають “сукупність штучних об'єктів, створених людьми у доповнення до природних, завчених форм людської поведінки і діяльності, набутих знань, образів самопізнання та символічних позначень навколишнього світу”.
При такому тлумаченні культури система гуманітарних знань, що виникла в процесі матеріально-духовної практики, постає однією з форм її самореалізації, яка має безпосередньо антропологічну спрямованість.
Отже, використовувані нею різні поняття повинні мати, крім спеціального, одиничного, загальнокультурний зміст з “символічними позначеннями” і “образами самопізнання”. Цій умові повною мірою відповідає термін “школа” з відцентровими (відповідно до своєрідності понятійного апарату певної дисципліни) і доцентровими (загальногуманітарними) смислоутворюючими тенденціями, через що при його використанні в кожному конкретному разі має подвійне, одиничне та універсальне значення.
Різнонаправлена семантика “школи” дозволяє висвітлити дволикість прихованого за нею явища, феномен якого розкривається на двох мікро- і макрорівнях пізнання: перший надає уявлення про окремий вид гуманітарної діяльності, одну з її форм; другий – про єдність її галузевих складових, їх загальної суті. Виникає можливість розглядати школу на межі різних дисциплін – інтегративної (культурології) і спеціальної (галузевої), що відповідає сучасному стану і потребам системи науки.
Актуальність дисертаційного дослідження полягає в розкритті суті феномена школи стосовно гуманітарної діяльності та зумовлених нею культурних цінностей і смислів. Цей аспект аналізу ще не розглядався музичною наукою, “школа” не фігурувала в ній самостійним предметом вивчення, зокрема в теорії та історії виконавського мистецтва, де “школа” претендує на роль типологічної одиниці, без якої неможлива класифікація та раціоналістичне впорядкування створених у її контексті реалій і ціннісних суджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИКОНАВСЬКА ПІАНІСТИЧНА ШКОЛА ЯК РІД КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок