Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВОТВОРЧІСТЬ ПОЕТІВ -“НЕОКЛАСИКІВ” ТА ЇЇ РОЛЬ У ЗБАГАЧЕННІ ВИРАЖАЛЬНО-ЗОБРАЖАЛЬНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

МОВОТВОРЧІСТЬ ПОЕТІВ -“НЕОКЛАСИКІВ” ТА ЇЇ РОЛЬ У ЗБАГАЧЕННІ ВИРАЖАЛЬНО-ЗОБРАЖАЛЬНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Назва:
МОВОТВОРЧІСТЬ ПОЕТІВ -“НЕОКЛАСИКІВ” ТА ЇЇ РОЛЬ У ЗБАГАЧЕННІ ВИРАЖАЛЬНО-ЗОБРАЖАЛЬНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,74 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛЬ ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 811.161.2’42:821.161.2.02–1.08
МОВОТВОРЧІСТЬ ПОЕТІВ -“НЕОКЛАСИКІВ” ТА ЇЇ РОЛЬ У ЗБАГАЧЕННІ ВИРАЖАЛЬНО-ЗОБРАЖАЛЬНИХ ЗАСОБІВ
УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального і слов’янського мовознавства Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Чабаненко Віктор Антонович,
завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства
Запорізького національного університету
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Сологуб Надія Миколаївна,
провідний науковий співробітник відділу стилістики та культури мови
Інституту української мови НАН України
кандидат філологічних наук, доцент
Сірик Світлана Вікторівна,
доцент кафедри українознавства
Запорізького юридичного інституту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ України
Захист відбудеться “27”березня 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.02 у Запорізькому національному університеті (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. , ауд. 230).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізького національного університету (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корп. ).
Автореферат розіслано “25” лютого 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Л.І.Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні десятиріччя помітно зростає зацікавлення науковців проблемами художнього мовлення тих авторів, творчий доробок яких тривалий час був вилучений з літературного обігу. Тоталітарна система доби комунізму знищила більшість найкращих представників літератури та мистецтва, у тому числі й українських “неокласиків”. Їх твори були недоступні широкому загалу і заборонені для вивчення.
Поезія кожного з “неокласиків” є самобутньою та оригінальною творчістю. Висвітлення ж особливостей “неокласицизму”, виявлення спільних та відмінних рис у мовотворчості авторів зумовлює необхідність розгляду їх художнього доробку в контексті культурного розвитку 20-30-х років ХХ ст.
Своєрідність осмислення “неокласиками” сюжетів, мотивів світової літератури розглядалася в окремих студіях, присвячених поетичній спадщині митців. Творчість “неокласиків” стала об’єктом дослідження В. Брюховецького, С. Гординського, В. Державіна, В Дончика, В. Зварича, В. Калашника, М. Ласло-Куцюк, В. Погребенника, Л. Ставицької, М. Богач та ін. У роботах згаданих авторів розглядалися питання, пов’язані з функціонуванням фразеологічних та лексичних одиниць, вживанням античних і біблійних образів. М. Кудряшовою здійснено порівняльний опис ключових слів-образів поезії “неокласиків”.
Проте на сьогодні художній доробок поетів не можна вважати достатньо вивченим. Залишаються практично не дослідженими мовностилістичні особливості їх творів, відсутні роботи синтезуючого характеру, в яких би висвітлювалося значення поетичної творчості “неокласиків” для розбудови системи української літературної мови.
Отже, актуальність роботи зумовлена необхідністю комплексного дослідження авторської мовотворчості поетів-“неокласиків” та її системного наукового аналізу, визначення її ролі у збагаченні виражально-зображальних засобів, а також з’ясування значення лінгвостилістичної практики “неокласиків” для розвитку української літературної мови початку ХХ ст.
Зв’язок роботи з науковими проблемами, планами, темами. Напрямок дисертації пов’язаний із комплексною науковою темою кафедри загального і слов’янського мовознавства Запорізького національного університету “Слов’янські мови в їх історичному розвиткові”. Тема дисертації затверджена вченою радою Запорізького національного університету та схвалена координаційною радою Інституту української мови НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОВОТВОРЧІСТЬ ПОЕТІВ -“НЕОКЛАСИКІВ” ТА ЇЇ РОЛЬ У ЗБАГАЧЕННІ ВИРАЖАЛЬНО-ЗОБРАЖАЛЬНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок