Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ПЕДАГОГІВ В УКРАЇНІ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ПЕДАГОГІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ПЕДАГОГІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,01 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ПРОТАСОВА НАТАЛІЯ ГЕОРГІЇВНА
УДК 37.01:8
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ
СИСТЕМИ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ПЕДАГОГІВ В УКРАЇНІ
13.00.01 – Теорія та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній академії керівних кадрів освіти
Міністерство освіти України, м. Київ.
Науковий консультант - доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН
України Киричук Олександр Васильович, Державна
академія керівних кадрів освіти, завідувач кафедри
психології управління.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Євтух Микола Борисович, Київський державний лінгвістичний університет, завідувач кафедри педагогіки;
доктор педагогічних наук, професор Луговий Володимир Іларіонович, Українська академія державного управління при Президентові України, ректор;
доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, директор;
Провідна установа - Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН
України, лабораторія педагогіки і психології вищої школи,
м.Київ.
Захист відбудеться “10” червня 1999 р. о 14-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (252601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (252601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано “6” травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Рудницька


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Освіта є безперервним процесом. Ця ідея виникла кілька десятків років тому і набула офіційного визнання практично в усіх розвинутих країнах світу. Вона стала принциповою основою й державної освітньої політики України, метою розробки та реалізації різних проектів і програм у галузі освіти, навчання та виховання.
Безперервність освіти насьогодні - єдиний можливий шлях вирішування складних завдань економічного, суспільно-політичного, соціального і культурного розвитку країни в умовах прискорення темпів науково-технічного прогресу, швидкого застарівання інформації, оновлення та розширення знань в усіх, без винятку, галузях науки, культури, суспільного життя та виробництва.
Створення і функціонування системи безперервної освіти об'єктивно пов'язане з розвитком та ефективністю освіти дорослих, фахівців, які мають вищу освіту, певний професійний та життєвий досвід.
Невід'ємною складовою системи безперервної освіти є система післядипломної освіти фахівців, яка покликана в сучасних умовах вирішувати комплекс завдань, спрямованих на задоволення інтересів громадян у постійному підвищенні професійного рівня відповідно до кон’юнктури ринку праці, соціальний захист, забезпечення потреб суспільства і держави у висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівцях.
Але офіційне визнання значення післядипломної освіти, прийняття відповідних документів, які регулюють діяльність цієї галузі освіти, ще не свідчать про те, що її реальна вагомість визначена та усвідомлена і стала провідною ідеєю діяльності профільних установ і закладів освіти. Цінність системи післядипломної освіти в основному вбачають у тому, що вона робить свій внесок у справу здійснення затверджених на цей момент економічних і політичних цілей та завдань, а не в тому, що післядипломна освіта вдовольняє право індивіда або групи людей на ендогенний розвиток. Разом з тим, не можна заперечувати значення існуючої розгалуженої системи післядипломної освіти як чинника, що сприяє розвиткові людської особистості. Можливо, з теоретичної та з практичної позицій вона не є ідеальним прикладом, але однак свідчить про певне визнання та підтримку концепції безперервної освіти.
В процесі свого становлення та розвитку система післядипломної освіти педагогічних кадрів пройшла кілька етапів від розрізнених аматорських курсів для вчителів до системи з розгалуженою мережею відповідних освітніх установ та закладів, які працюють на основі різних форм власності (державних і приватних).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ПЕДАГОГІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок