Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

СИСТЕМА ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
СИСТЕМА ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Бушман Ірина Олександрівна
УДК 37.013.73
СИСТЕМА ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
09.00.10 – філософія освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник – кандидат філософських наук
Самчук Зореслав Федорович,
Головне управління з питань внутрішньої
політики Адміністрації Президента України,
завідувач відділу політичного аналізу.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Інститут підготовки кадрів Державної служби
зайнятості, професор кафедри соціології
і соціальної роботи;
кандидат соціологічних наук, доцент
Шиян Оксана Миколаївна,
Європейський університет (м. Київ),
завідувач заочного відділу.
Провідна установа – Національний педагогічний
університет імені М.П.Драгоманова,
Міністерство освіти і науки України (м. Київ)
Захист відбудеться “24” лютого 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зал засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “21” січня 2005 року.
Учений секретар спеціалізованої ради
кандидат філософських наук, доцент Горбунова Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження теоретико-методологічних аспектів філософії освіти зумовлене потребою цілісного наукового осмислення сучасної системи освіти, конкретизації її ролі і інструментального призначення в розв’язанні освітніх проблем, вироблення адекватних, ефективних, продуктивних і евристичних підходів до освітньої політики держави.
Власне, проблемність адекватного відтворення освітньої дійсності на всіх істотних рівнях – інституційно-функціональному, цілепокладаючому, інструментальному та інших – є результатом у першу чергу некомплексного, несистемного, автономістсько-сегментативного оперування освітньою феноменологією, яке не відтворює сутнісні взаємозв’язки, логіку й закономірності освіти з іншими соціальними інститутами, феноменами й атрибутами соціального життя. Відтак, якщо на рівні суспільної дійсності дослідник має справу з тісною детерміністською взаємозалежністю соціуму, його культурної й освітньої сфер, а на рівні дослідницьких процедур нехтує чи ігнорує такі корелятивні особливості, то можна констатувати наявність очевидної науково-дослідницької проблеми, яка полягає в невідповідності формату дослідження з одного боку та формату об’єктивної дійсності з іншого.
Запропонувати розв’язання цієї проблеми, власне, й складає одне з основних завдань данної дисертаційної праці.
Напрямки глобального історичного розвитку істотно зумовлюють зміст соціальних реформ у цілому і оновлення сфери освіти, а також трансформацію вищої школи зокрема. Тому розвиток освіти все частіше піддається прискіпливому аналізу і коригуванню. Як безпосередньо, так і опосередковано це свідчить про недосконалість, неефективність концептуальних основ освітньої політики, орієнтири якої навіть у багатьох розвинених країнах обмежувалися вузькопедагогічними і формально-управлінськими підходами. Україна, на жаль, не є винятком із загального правила недостатньої ефективності освітніх практик. Попри існування великої кількості дослідницьких підходів, більшість з них не враховують соціокультурну суть і зумовленість освіти, розглядаючи освіту відокремлено від інших чинників суспільного розвитку, не даючи комплексного, адекватного уявлення про освіту як цілісну систему.
Соціокультурний феномен освіти виявляється надзвичайно складним історичним явищем. Він включає багато елементів та аспектів, дослідження яких потребують комплексного теоретико-методологічного підходу: неможливо вивчати освітні процеси, проводити їхній порівняльний аналіз без урахування соціальних зв’язків, культурних традицій, етнічних, ментальних, аксіологічних та інших особливостей країни чи регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМА ОСВІТИ ЯК ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок