Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНЕ ПІЗНАННЯ ФЕНОМЕНА ЕКСПЕКТАЦІЙ МЕТОДОМ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНЕ ПІЗНАННЯ ФЕНОМЕНА ЕКСПЕКТАЦІЙ МЕТОДОМ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНЕ ПІЗНАННЯ ФЕНОМЕНА ЕКСПЕКТАЦІЙ МЕТОДОМ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академія педагогічних наук України
 
Коновалова Олена Анатоліївна
УДК 159.922
ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНЕ ПІЗНАННЯ
ФЕНОМЕНА ЕКСПЕКТАЦІЙ МЕТОДОМ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному університеті ім. Б.Хмельницького Міністерства освіти і науки України, м.Черкаси.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Кміт Ярослав Михайлович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України (Львівський науково-практичний центр), заступник директора з наукової роботи, м. Львів.
Офіційні опоненти:
-
доктор психологічних наук, професор Солодухова Ольга Георгіївна, Слов’янський державний педагогічний інститут, завідувач кафедри психології, м.Слов’янськ;
-
кандидат психологічних наук, доцент Шулдик Галина Олексіївна, Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини, завідувач кафедри психології, м.Умань.
Провідна установа:
Дрогобицький державний педагогічний університет ім.І.Франка, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м.Дрогобич.
Захист відбудеться 27 березня 2002 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 26 лютого 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. На сучасному етапі духовного розвитку незалежної України пріоритетним напрямом є забезпечення можливостей всебічного особистiсного розвитку кожного громадянина, що передбачає піклування про високий освітній рівень громадян, створення необхідних передумов оптимального психічного розвитку особистості тощо. Cвідченням того, що психологічні проблеми конкретної людини перебувають у сфері інтересів суспільної практики є Закон України “Про освіту”. У статті 21 цього Закону зазначено, що у системі освіти діє державна психологічна служба. Психологічне забезпечення навчально-виховного процесу у закладах освіти здійснюють практичні психологи.
Проблема надання психологічної допомоги особистості є предметом дослідження ряду сучасних вітчизняних науковців, таких як О.Ф.Бондаренко, П.П.Горностай, С.В.Васьковська, З.Г.Кісарчук, С.Д.Максименко, Н.Ю.Максимова, К.Л.Мілютіна, В.Г.Панок, В.М.Пiскун, М.В.Савчин, О.Д.Сафін, А.В.Тимохiна, Н.В.Чепелєва, Т.С.Яценко та iн.
Специфіка професії психолога-практика полягає у тому, що саме його особистісний потенціал відіграє провідну роль у дієвості психологічної допомоги. Особистісне зростання майбутніх психологів-практиків пов’язане з оволодінням культурою самоаналізу, усвідомленням своїх цінностей, рефлексією власних особистісних проблем та їх передумов.
Професійна робота психолога-практика передбачає вміння прогнозувати процес розвитку стосунків з клієнтом, рефлексувати не лише очікування клієнта, але й власні очікування у ситуації спілкування. Тому під час підготовки фахівця в галузі практичної психології важливим є пізнання феномена експектацій (очікувань) як різновиду явища антиципації, адже без антиципування не може бути анi спiлкування, анi pозвитку мiжособистiсних вiдносин. Як зазначав Б.Ф.Ломов: "Вiднiмiть у людини здатнiсть антиципувати подiї, i адекватнiсть поведiнки суб'єктiв у ходi спiлкування буде поpушено… Саме спиpаючись на антиципацiю, людина пеpедбачає можливi pеакцiї iнших людей на свої дiї, pозумiє та pозгадує замисли поведiнки людей тощо".
На нашу думку, дослідження експектацій потребує виявлення звязку з такими, зокрема, феноменами, як апперцепція та антиципація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНЕ ПІЗНАННЯ ФЕНОМЕНА ЕКСПЕКТАЦІЙ МЕТОДОМ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок