Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ В АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМАХ

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ В АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ В АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Єлісєєв Віктор Валентинович
УДК 004.9:[02+504]
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ В
АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМАХ
05.13.06. - Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Херсон 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському гуманітарному інституті "Народна українська академія" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Шаронова Наталія
Валеріївна, Харківський гуманітарний інститут "Народна українська академія", проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Петров Едуард
Георгійович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри системотехніки
кандидат технічних наук, доцент Лепа Євген Володимирович, Херсонський економіко-правовий інститут, завідувач кафедри інформаційних систем
Провідна установа: Національний технічний університет "Харківський
політехнічний інститут", кафедра автоматизованих систем управління
Захист відбудеться 27 червня 2002 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.01 в Херсонському державному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон – 8, Бериславське шосе, 24, корп 1, ауд. 223.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського державного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон – 8, Бериславське шосе, 24, корп 1.
Автореферат розісланий 27 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Костін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан розвитку автоматизованих інформаційних систем та їх широке впровадження визначають ефективні засоби вирішення проблемних питань у різних галузях. Однією з найбільш актуальних сучасних проблем є погіршення стану навколишнього середовища. Відкритий і швидкий доступ до інформації, що стосується довкілля, є основою належного рівня екологічної безпеки і гарантується міжнародним і національним законодавством.
Велику роль в забезпеченні інформаційних потреб різних груп населення відіграють бібліотеки. Їх функції в сучасних умовах трансформуються через підвищення загального рівня автоматизації і зростання кількості електронних видань. Концепція електронних бібліотек втілюється в багатьох країнах на національному рівні. Бібліотеки інтегрують ресурси Інтернет як на рівні електронних каталогів, так і повнотекстових баз даних (ПТБД).
Значний науковий і теоретичний внесок в розвиток галузі автоматизації доступу до інформації в бібліотеках зроблений: Ф.С. Воройським, Р.Т. Гарбором, Л.Й. Костенком, Дж. Солтоном, Я.Л. Шрайбергом та іншими.
Ефективність аналітико-синтетичної обробки документів і інформаційне забезпечення потреб користувачів у галузі екології та охорони навколишнього середовища утруднені через складність комплексу екологічних дисциплін, велику кількість джерел, відсутність адекватних інформаційно-пошукових мов. Вирішення цієї проблеми полягає в підвищенні ефективності пошуку введенням до автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи (АІБС) додаткових засобів автоматичної обробки, побудованих на основі алгоритмів, що моделюють роботу фахівців і враховують структуру предметної галузі.
Значний внесок у вивчення міждисциплінарної структури екологічного наукового знання зроблений фахівцями у цій предметній галузі: Ю. Одумом, Н.Ф. Реймерсом, И.И. Дедю, А.М. Гиляровим, Г.М. Білявським та іншими, колективами укладачів бібліотечно-бібліографічних класифікацій, рубрикаторів і класифікаторів.
Аналітико-синтетична обробка екологічних текстів є складним і наукомістким процесом, який вимагає від суб’єктів вичерпного розуміння особливостей структури предметної галузі і високого рівня спеціальних предметних знань, залучення колективу бібліотечних фахівців із різною предметною спеціалізацією. Її автоматизація є ефективним шляхом вирішення цієї проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОГО ЗНАННЯ В АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок