Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРОЕКТНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ

РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРОЕКТНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРОЕКТНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,09 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. Драгоманова
ПОЛІХУН Наталія Іванівна
 
372.853
РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ
У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ
З ВИКОРИСТАННЯМ ПРОЕКТНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Касперський Анатолій Володимирович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, професор кафедри
загальної фізики;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Атаманчук Петро Сергійович
Камянець-Подільський державний університет,
завідувач кафедри методики викладання фізики
і дисциплін технологічної освітньої галузі;
кандидат педагогічних наук, професор
Савченко Віталій Федорович
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка, завідувач
кафедри педагогіки, психології та методики
викладання фізики.
Провідна установа: Інститут педагогіки, АПН України, лабораторія математичної та фізичної освіти, м.Київ.
Захист відбудеться 14 березня 2007 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.06 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий 10 лютого 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження. Формування особистості творця нового інформаційного суспільства, компетентного, здатного до дії, прийняття самостійних рішень, самореалізації та навчання впродовж життя – потреба сучасного етапу суспільного розвитку. Це одне із основних завдань реформування традиційної системи освіти, яка, базуючись на вимогах Законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Національної доктрини розвитку освіти, розбудовується в напрямку пошуку технологій розкриття резервів творчого потенціалу учнів, їх самореалізації в творчій діяльності.
Проблема організації і керівництва діяльністю особистості, яка містить елементи творчості у різних галузях науки і техніки, є однією з актуальних і перспективних у дослідженнях з філософії, соціології, психології, педагогіки, методики навчання, в т.ч. методики фізики. Фундаментальне, формуюче положення у розумінні творчості має категорія діяльності, яка в психолого-педагогічному аспекті конкретизована Л.С.Виготським, О.М.Леонтьєвим, В.В.Давидовим та ін.. Належний внесок у психологію творчої діяльності зробили українські вчені: В.В.Клименко, В.О.Моляко, В.В.Рибалка, В.А.Романець. Вони розглядають творчий потенціал особистості, як синтез інтелектуальних та емоційно-цінностних (насамперед особистісних мотиваційних) факторів розумової діяльності.
Проблема творчості, як педагогічної технології, в методиці фізики наразі розв’язується на якісно новому теоретико-методологічному рівні. Відповідно до діяльнісного підходу, забезпечення виховання і розумового розвитку учнів потребує такої організації пізнавальної діяльності у процесі навчання фізики, яка б враховувала, перед усім, характер навчального матеріалу, склад пошукових дій, які здійснюються у процесі його засвоєння та ціннісне ставлення до нього. Творча пошукова діяльність учнів, її зміст і місце у процесі навчання фізики були предметом дослідження вчених педагогів України, зокрема П.С.Атаманчука, О.І.Іваницького, А.В.Касперського, Є.В.Коршака, А.І.Павленка. В.Г.Разумовського, В.П.Сергієнка, Б.А.Суся та ін..
Шкільний курс фізики має широкі можливості в становленні та розвитку процесу пізнання природи і формуванні інтелектуальних здібностей учнів у процесі розумово-емпіричної і розумово-теоретичної діяльності. Дослідженням цих питань та закономірностей розвитку і функціонування фізичного мислення присвячені роботи О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРОЕКТНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок