Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ПРОГЕСТЕРОНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНЕ ЛЕГЕНЕВЕ СЕРЦЕ

ВИКОРИСТАННЯ ПРОГЕСТЕРОНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНЕ ЛЕГЕНЕВЕ СЕРЦЕ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ПРОГЕСТЕРОНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНЕ ЛЕГЕНЕВЕ СЕРЦЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Кримський республiканський науково-дослiдний iнститут фiзичних
методiв лiкування та медичної клiматологiї
iменi I.М.Сєченова
КОВТУШЕНКО Олександр Олександрович
УДК 577.175.632:616.12-088
ВИКОРИСТАННЯ ПРОГЕСТЕРОНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
НА ХРОНІЧНЕ ЛЕГЕНЕВЕ СЕРЦЕ
14.01.27 – пульмонологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Ялта - 2000
Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному унiверситетi iм.С.I.Георгiєвського МОЗ України.
Науковий керiвник: доктор медичних наук, професор Хренов Олександр Андрiйович, Кримський державний медичний унiверситет iм.С.I.Георгiєвського, завiдувач кафедри терапiї №2 з курсом фтизiатрiї.
Офiцiйні опоненти: доктор медичних наук, професор Дзюблик Олександр Ярославович, завідувач відділенням технологій лікування неспеціфичних захворювань легень Інституту фтизiатрiї i пульмонологiї iм.Ф.Г.Яновського АМН України,
доктор медичних наук, професор Каменєв Віктор Федорович, Білгородський державний університет, професор кафедри пропедевтики внутрішних хвороб
Провiдна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, кафедра факультетської терапії №1.
Захист вiдбудеться “27” червня_2000 р. о 14_годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 53.610.01 при Кримському республiканському НДI фiзичних методiв лiкування та медичної клiматологiї iм.I.М.Сєченова (334203, Республiка Крим, м. Ялта, вул.Мухiна, 8).
З дисертацiєю можна ознайомитися у бiблiотецi Кримського республiканського НДI фiзичних методiв лiкування та медичної клiматологiї iм.I.М.Сєченова (334203, Республiка Крим, м. Ялта, вул.Мухiна, 8).
Автореферат розiсланий “26”травня_2000 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради, доцент О.Ф.П’янков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актульність теми. В країнах Європейського регіону, включаючи Україну, роль ХНЗЛ як причини захворюваності, інвалідності і смертності населення в останнє десятиріччя зростає [Фещенко Ю.І. і співавт., 1998].
Досягнення сучасної науки дозволили суттєво доповнити вчення про етіопатогенетичну сутність хронічних бронхообструктивних захворювань переконливими фактами, що документують роль несприятливих екологічних факторів (синдром екологічної дезадаптації), включаючи радіонуклідне забруднення в результаті Чорнобильської катастрофи, інфекції, неспроможність імунітету та неспецифічної резистентності, зниженні мукоциліарного кліренсу, порушенні балансу в системі протеази/антипротеази та ін. [Федосєєв Г.Б., 1995; Зайков С.В., 1998; Фещенко Ю.І., Мельник В.М., 1998].
До важливих механізмів формування і прогресування ХОБ, включаючи розвиток легеневої гіпертензії і ХЛС, відносять порушення мікрогемоциркуляції в системі судин легень і неспроможність імунного захисту органів дихання [Гаврисюк В.К., Ячник А.И., 1998; Чернушенко К.Ф.,1998]. Це пов’язано перш за все з тим, що саме системам тромбоцитарного, коагуляційного гемостазу, протеолізу і імунітету відводиться провідна роль в розвитку та прогресуванні хронічного запального процесу будь-якої локалізації [Серов В.В., Пауков В.С., 1995]. Разом з тим більшістю дослідників відмічається недостатня ефективність існуючих медикаментозних підходів до корекції мікроциркуляторних розладів і імунних порушень при розвитку ХЛС [Сахарчук І.І., 1990; Гаврисюк В.К., Ячник А.И., 1998]. В цьому зв’язку особливого інтересу, на нашу думку, набуває розшифрування закономірностей інтегрального функціонування систем гемостазу і імунітету з іншими важливими гомеостатичними гуморальними системами, перш за все - ендокринної, яка поряд з нервовою системою виступає важливою “системою внутрішніх комунікацій людського організму”. Переконливим підтвердженням цієї думки, на наш погляд, є широке використання в клініці внутрішніх хвороб стероїдів наднирників (глюкокортикоїдів), які прямо чи опосередковано регулюють практично всі фізіологічні і біохімічні процеси [Tepperman J., 1994]. Питання використання статевих стероїдів для лікування соматичних захворювань в науковій літературі практично не розкриті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ПРОГЕСТЕРОНУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНЕ ЛЕГЕНЕВЕ СЕРЦЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок