Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСПОРЮВАННЯ ТА ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ МІЖНАРОДНОГО КОМЕРЦІЙНОГО АРБІТРАЖУ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

ОСПОРЮВАННЯ ТА ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ МІЖНАРОДНОГО КОМЕРЦІЙНОГО АРБІТРАЖУ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
ОСПОРЮВАННЯ ТА ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ МІЖНАРОДНОГО КОМЕРЦІЙНОГО АРБІТРАЖУ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КИСЕЛЬОВА Тетяна Сергіївна
УДК 346.2+351(477)
ОСПОРЮВАННЯ ТА ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ
МІЖНАРОДНОГО КОМЕРЦІЙНОГО АРБІТРАЖУ:
ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Спеціальність 12.00.04 - Господарське право;
господарське процесуальне право
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Бобкова Антоніна Григорівна,
Донецький національний університет
МОН України, завідуюча кафедрою
господарського права (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Пронська Граціелла Василівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри господарського права (м. Київ)
кандидат юридичних наук
Сліпачук Тетяна Володимирівна,
Міжнародний комерційний арбітражний суд
при Торгово-промисловій палаті України,
генеральний секретар (м. Київ)
Провідна установа – Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого МОН України (м. Харків).
Захист відбудеться “  ” березня 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 24 ” лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Верховна Рада України в “Основних напрямах зовнішньої політики України” визначила, що економічні інтереси, пов'язані з інтеграцією економіки нашої країни у світове господарство, є національними інтересами України. Один із напрямків інтеграції – зовнішньоекономічна діяльність, здійснення якої потребує належного захисту прав і законних інтересів суб'єктів господарської діяльності насамперед шляхом забезпечення ефективного механізму вирішення спорів.
Основним способом вирішення зовнішньоекономічних спорів як в Україні, так і в усьому світі є міжнародний комерційний арбітраж (далі - МКА), оскільки 90 відсотків зовнішньоекономічних договорів передбачає вирішення спорів саме цим органом. За період з 1994 р. по 2000 р. кількість справ, розглянутих у постійно діючих міжнародних комерційних арбітражних установах, збільшилася у два рази, а господарських спорів, розглянутих Міжнародним комерційним арбітражним судом при Торгово-промисловій палаті України (далі - МКАС при ТПП України), - більш ніж у 30 разів і досягла 700 спорів на рік. За цим показником МКАС при ТПП України посідає перше місце серед постійних арбітражних установ Європи.
Для запровадження ефективного механізму вирішення зовнішньоекономічних спорів у 1994 році прийнято Закон України "Про міжнародний комерційний арбітраж" (далі – Закон про МКА), який заснований на положеннях Типового закону ЮНСІТРАЛ “Про міжнародний комерційний арбітраж”. Разом з тим низка суттєвих питань правового регулювання розгляду зовнішньоекономічних спорів, у тому числі оспорювання і примусового виконання рішень МКА, в цьому нормативному акті не відображена. Недостатня увага законодавця до проблем оспорювання та примусового виконання рішень МКА, неврахування при прийнятті Закону про МКА специфіки відповідних правовідносин в Україні, а також прогалини і колізії інших нормативних актів спричинили суперечливу практику, що склалася на сьогодні в різних регіонах нашої країни. Це негативно позначається на захисті прав та інтересів українських суб'єктів господарювання і на іміджі України в цілому.
Недолік Закону про МКА стосовно примусового виконання іноземних арбітражних рішень усунуто Законом України "Про визнання і виконання в Україні рішень іноземних судів". Проте відносини з приводу оспорювання і примусового виконання рішень МКА, винесених на території України, залишились урегульованими лише частково.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСПОРЮВАННЯ ТА ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ МІЖНАРОДНОГО КОМЕРЦІЙНОГО АРБІТРАЖУ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок