Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ АСОЦІАЦІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ МОЛЕКУЛ ТА ЇХНЬОГО КОНКУРЕНТНОГО ЗВ’ЯЗУВАННЯ З ДНК

ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ АСОЦІАЦІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ МОЛЕКУЛ ТА ЇХНЬОГО КОНКУРЕНТНОГО ЗВ’ЯЗУВАННЯ З ДНК

Назва:
ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ АСОЦІАЦІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ МОЛЕКУЛ ТА ЇХНЬОГО КОНКУРЕНТНОГО ЗВ’ЯЗУВАННЯ З ДНК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
ЄВСТИГНЄЄВ Максим Павлович
УДК 577.113:541.49
ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ АСОЦІАЦІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ МОЛЕКУЛ ТА ЇХНЬОГО КОНКУРЕНТНОГО ЗВ’ЯЗУВАННЯ З ДНК
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук,
професор Веселков Олексій Никонович,
Севастопольський державний технічний
університет, завідувач кафедри фізики.
Офіційні опоненти:
-
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Сорокін Віктор Олександрович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник відділу молекулярної біофізики (м.Харків);
-
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Больбух Том Вікторович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усікова НАН України, старший науковий співробітник відділу біофізики (м.Харків).
Провідна установа
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “_29_”_березня_ 2002 р. о _1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4. ауд.7-4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м.Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_19_”____02_____ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що висока біологічна активність багатьох ароматичних речовин - антибіотиків, які мають різноманітні хіміотерапевтичні властивості, барвників, які проявляють мутагенну або канцерогенну активність, різних ароматичних сполук, що надходять в організм з харчовими продуктами або внаслідок забруднення навколишнього середовища, - зумовлена їх високою здатністю до зв'язування з молекулами ДНК і РНК в клітині. Разом з тим, встановлено, що активність ароматичних речовин може суттєво змінюватись при надходженні їх в клітину в комбінації з іншими ароматичними сполуками. Це має важливе теоретичне і практичне значення. Так, використання антибіотиків у комбінації застосовують у кліничній практиці при лікуванні пухлинних захворювань. Спільне застосування різноманітних антибіотиків може виявляти різний вплив на їх фармакологічну активність, що також справедливо і при взаємодії антибіотиків з ароматичними молекулами з харчових джерел (поліфенолів, метаксантинів, таких як кофеін, та ін.). Останнє може обумовити відповідні вимоги до дієти в процесі медикаментозного лікування.
Раніше було висловлено припущення, що ароматичні молекули можуть виступати в ролі “перехоплювачів” антибіотиків, що зв'язуються з ДНК шляхом інтеркаляції. Одне з пояснень цього явища засновано на припущенні про утворення гетерокомплексів між молекулою “перехоплювача” і антибіотика, що призводить до зменшення концентрації інтеркалятора і, відповідно, його медико-біологічної активності. Отже, вирішення питань про закономірності спільної дії біологічно активних ароматичних молекул і регулювання медико-біологічної активності при їх використанні в комбінації зв'язане із всебічним аналізом процесів само- і гетероасоціації ароматичних молекул.
Одним із самих ефективних експериментальних засобів, які дозволяють отримати найбільш повну інформацію про структурні і термодинамічні параметри молекулярних систем у розчині, є метод ЯМР-спектроскопії. Однак на сьогоднішній день не існує досить точної статистико-термодинамічної моделі молекулярної гетероасоціації, яка адекватно описуюе експериментальні дані ЯМР для змішаних розчинів різноманітних біологічно активних ароматичних речовин. Тому розробка узагальненої моделі гетероасоціації ароматичних молекул у водному розчині за даними ЯМР-спектроскопії має важливе наукове значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ МЕХАНІЗМИ АСОЦІАЦІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ АРОМАТИЧНИХ МОЛЕКУЛ ТА ЇХНЬОГО КОНКУРЕНТНОГО ЗВ’ЯЗУВАННЯ З ДНК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок