Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКАРПАТТЯ В СИСТЕМІ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ І УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1991 – 2004 рр.)

ЗАКАРПАТТЯ В СИСТЕМІ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ І УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1991 – 2004 рр.)

Назва:
ЗАКАРПАТТЯ В СИСТЕМІ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ І УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1991 – 2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,85 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бабинець І.І.
УДК 94 (477. 87): 94 (439) “19”
ЗАКАРПАТТЯ В СИСТЕМІ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН
УКРАЇНИ І УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1991 – 2004 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Ужгород 2004
Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
ДАНИЛЮК Дмитро Дмитрович
історичний факультет Ужгородського національного університету,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
СЕРГІЙЧУК Володимир Іванович
Центр українознавства Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, директор,
професор кафедри давньої і нової історії України
доктор історичних наук, професор
КОРОЛЬ Іван Федорович
факультет міжнародних відносин Ужгородського державного інституту інформатики, економіки і права, професор кафедри країнознавства
Провідна установа:
Інститут історії України НАН України, м. Київ
Захист вiдбудеться "24" вересня 2004 р. о 14.00 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради К 61.051.04 Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Університетська, 14, ауд. 234.
З дисертацiєю можна ознайомитись у науковій бiблiотецi Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розiсланий "20" серпня 2004 р.
Вчений секретар спецiалiзованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Ліхтей І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розташування України у Центральній та Східній частині Європи створює унікальний цивілізаційний простір, де можна спостерігати не тільки певні переваги, але й проблеми. Для Української держави на початку 90-х рр. ХХ ст. надзвичайно актуальним стало питання встановлення тісних контактів із сусідніми країнами, тому що саме центральноєвропейські держави стали з’єднувальною ланкою між Україною та Заходом. Першочерговий інтерес становили ті з них, що мали потрібний і корисний для України досвід переходу від командно-адміністративної системи управління політичними та економічними процесами до демократичного правового суспільства й ринкової економіки. Одним із найбільш позитивних прикладів успішної та послідовної реалізації таких перетворень є досвід Угорської Республіки (УР).
Активну роль у розвитку міжнародних відносин України на європейському напрямку її зовнішньої політики на початку 90-х рр. ХХ ст. стала відігравати прикордонна Закарпатська область. Значним був вклад Закарпаття у становлення та розвиток нової системи міжнародних взаємин України з сусідніми постсоціалістичними країнами Центральної та Східної Європи, зокрема з Угорщиною.
Угорська Республіка, як і Польща, виявляла найбільшу зацікавленість у налагодженні добросусідських відносин із Україною. Безперечно, українсько-угорське співробітництво має сталу історичну традицію міждержавних зв’язків, яка сягає часів Київської Русі та Угорського королівства, спільну історію, активні міжлюдські контакти, що засвідчує їх важливість як для розвитку двосторонніх взаємовідносин, так і для загальноєвропейського історичного процесу. Обумовлено це тим, що Закарпаття впродовж багатьох століть входило до складу Угорської держави, що не могло не відобразитися на подальшій долі двох країн. У силу багатьох історичних чинників та з огляду географічного розташування, Закарпатська область й надалі продовжує відігравати важливу роль у взаєминах України та Угорської Республіки. Між Україною та Угорщиною з самого початку встановлення дипломатичних відносин не існувало принципових розбіжностей із тих чи інших питань, які не можна було б вирішити шляхом переговорів, компромісу і зміцнення добросусідських відносин. Все це стало основою динамічного розвитку українсько-угорських міждержавних зв’язків у 1991–2004 рр., і їх складової – міжрегіонального співробітництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЗАКАРПАТТЯ В СИСТЕМІ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ І УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ (1991 – 2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок