Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАБОЛІЧНА ТА ПРОДУКТИВНА ДІЯ БІКАРБОНАТУ АМОНІЮ ПРИ ЙОГО ВИКОРИСТАННІ В ГОДІВЛІ ТЕЛЯТ

МЕТАБОЛІЧНА ТА ПРОДУКТИВНА ДІЯ БІКАРБОНАТУ АМОНІЮ ПРИ ЙОГО ВИКОРИСТАННІ В ГОДІВЛІ ТЕЛЯТ

Назва:
МЕТАБОЛІЧНА ТА ПРОДУКТИВНА ДІЯ БІКАРБОНАТУ АМОНІЮ ПРИ ЙОГО ВИКОРИСТАННІ В ГОДІВЛІ ТЕЛЯТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
СТЕЦЬКО ТАРАС ІВАНОВИЧ
УДК 577.121: 636.2.084: 546.39
МЕТАБОЛІЧНА ТА ПРОДУКТИВНА ДІЯ
БІКАРБОНАТУ АМОНІЮ ПРИ ЙОГО ВИКОРИСТАННІ
В ГОДІВЛІ ТЕЛЯТ
03.00.04. – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті землеробства і тваринництва західного регіону УААН та в Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок МАП України.
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
Вудмаска Василь Юрійович,
Інститут землеробства і тваринництва
західного регіону УААН,
головний науковий співробітник
лабораторії годівлі тварин і технології кормів
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Стапай Петро Васильович,
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії фізіолого-біохімічних основ вовноутворення
доктор сільськогосподарських наук, професор
Захарів Орест Ярославович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини
ім. С.З. Гжицького,
завідувач кафедри мікробіології і вірусології
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України,
кафедра органічної та біологічної хімії
Захист відбудеться „28”грудня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: вул. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту біології тварин УААН (вул. Стуса, 38, м. Львів, 79034).
Автореферат розісланий „ 26 ” листопада ” 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________ Віщур О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ранній морфофункціональний розвиток рубця і становлення рубцевого типу травлення у телят є основною передумовою ефективного використання синтетичних азотових сполук в їх годівлі у перші місяці життя (Вридник Ф.І. та ін., 1986; Stewart C.S., Bryant M.P.,1988). Аналіз проведених у попередні роки досліджень дає можливість стверджувати, що при ранньому згодовуванні телятам грубих кормів і зменшенні швидкості розпаду синтетичних азотових сполук в рубці можна досягти більш максимального використання азоту рубцевими мікроорганізмами у синтезі амінокислот de novo (Грабовенский Н.И., Калачнюк Г.И., 1984; Fiems L.0. е. а., 1987; Zitnan R. е. а., 1997; Духин И.П., 1988). Целюлозолітичні бактерії, які розщеплюють клітковину грубих кормів, використовують для синтезу власних білків амінокислоти, які синтезуються з аміаку, а не пептиди та амінокислоти, які звільняються при розщепленні протеїну корму (Chalupa W., 1976; Alanis Ruiz J., 1992; Jenkins T.C., 1997; Янович В.Г., Cологуб Л.І., 2000). Цим зумовлена актуальність поглиблення науково-практичних основ підвищення ефективності використання синтетичних азотових сполук у годівлі телят у перші місяці життя з метою стимуляції росту популяції целюлозолітичних бактерій та більш ефективного використання наявної в рослинних кормах клітковини. У цьому контексті актуальним є дослідження метаболічної і продуктивної дії маловивченої синтетичної азотовмісної сполуки бікарбонату амонію при використанні її як джерела азоту в годівлі телят у перші місяці життя.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом досліджень лабораторії годівлі тварин і технології кормів Інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН, проведених у 1990-1992 роках при виконанні завдання „Розробити і впровадити ефективні способи заготівлі і зберігання кормів, використання поживних, мінеральних та інших речовин тваринами в умовах кормовиробництва західних районів УРСР” (№ Держреєстрації 032396) і відділу контролю препаратів при незаразних хворобах, вітамінів та кормових добавок Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів і кормових добавок, проведених у 2002-2003 роках при виконанні завдання “Розробити і модифікувати методи контролю, провести порівняльну оцінку ефективності нових хімікофармацевтичних, біологічно активних, рослинних препаратів та кормових добавок” (№ Держреєстрації 0101U006354).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТАБОЛІЧНА ТА ПРОДУКТИВНА ДІЯ БІКАРБОНАТУ АМОНІЮ ПРИ ЙОГО ВИКОРИСТАННІ В ГОДІВЛІ ТЕЛЯТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок