Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ АТМОСФЕРНОЇ ПОПРАВКИ У СУПУТНИКОВІ ВИМІРИ В ОПТИЧНОМУ ТА РАДІОДІАПАЗОНАХ

МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ АТМОСФЕРНОЇ ПОПРАВКИ У СУПУТНИКОВІ ВИМІРИ В ОПТИЧНОМУ ТА РАДІОДІАПАЗОНАХ

Назва:
МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ АТМОСФЕРНОЇ ПОПРАВКИ У СУПУТНИКОВІ ВИМІРИ В ОПТИЧНОМУ ТА РАДІОДІАПАЗОНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,01 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет "Львівська політехніка"
Паляниця Богдан Борисович
УДК.528.28:629.783
521.371:528.14+528.022
МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ АТМОСФЕРНОЇ ПОПРАВКИ
У СУПУТНИКОВІ ВИМІРИ В ОПТИЧНОМУ ТА РАДІОДІАПАЗОНАХ
Спеціальність 05.24.01 – геодезія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор технічних наук, професор
Заблоцький Федір Дмитрович,
завідувач кафедри вищої геодезії та астрономії
Національного університету “Львівська політехніка” |
Офіційні опоненти - | доктор технічних наук, професор
Костецька Яромира Михайлівна,
завідувач кафедри інженерної геодезії
Національного університету “Львівська політехніка”; | кандидат технічних наук,
Каблак Наталія Іванівна,
доцент кафедри оптики
Ужгородського національного університету | Провідна установа - | Український державний університет водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України |
Захист відбудеться “ 2 ” липня 2004 р. о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 Національного університету “Львівська політехніка” за адресою:
79013, м.Львів-13, вул. С. Бандери, 12, ауд. 518 ІІ навч. корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “ 1 ” червня 2004 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13
доктор технічних наук, професор Шевченко Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективне застосування сучасних геодезичних технологій вимагає вирішення проблеми точного визначення і врахування впливу атмосфери на результати астрономо-геодезичних вимірів, проведених супутниковими лазерними віддалемірами та супутниковою радіонавігаційною системою (GPS). Останні мають значну перевагу над багатьма традиційними методами визначення координат пунктів і тому широко застосовуються для розв’язання найрізноманітніших задач геодезії, геофізики і геодинаміки, де точність визначення координат досягає кількох міліметрів.
Інтенсивний розвиток електронної техніки дав змогу створити високоточні прилади для проведення супутникових вимірів, що зумовило підвищення вимог до точності визначення та врахування різних похибок, які погіршують результати цих вимірів. Серед них найвагомішою є похибка за вплив атмосфери.
Проблемі врахування впливу атмосфери у результати супутникових вимірів присвячено багато робіт, авторами яких є відомі зарубіжні вчені Дж.Фріман, Г.Тайер, Х.Хопфілд, Ю.Саастамойнен, Дж.Мюррей, Дж. Маріні, Г. Бейбі, П.Берман, Дж.Девіс, І.Іфадіс, П.Бендер, Р.Ланглей, А.Ніл, І.Куштін, Л.Юношев, М.Нелюбін і вітчизняні - І.Колчинський, А.Островський, Б.Джуман, М.Миронов, О.Прокопов, Ф.Заблоцький, Я.Костецька, П.Черняга, І.Тревого, І.Мотруніч, Н.Каблак та ін.
У зв’язку зі складністю моделювання вертикальних профілів основних метеорологічних параметрів розроблено цілий ряд аналітичних моделей для визначення атмосферної поправки ?S. Проте, використання в цих моделях лише приземних метеорологічних вимірів не забезпечує необхідної точності у визначенні цієї поправки.
Вирішити цю проблему можна поєднанням приземних вимірів метеорологічних величин із даними аерологічного зондування атмосфери, а також зі встановленими статистичними характеристиками вертикальних профілів основних метеорологічних параметрів. Крім цього, важливим є створення регіональних моделей атмосфери, оскільки прийняті відомі моделі на сьогоднішній день не забезпечують необхідної точності врахування впливу атмосфери на результати GPS-вимірів. Проте навіть складні моделі не можуть відобразити реальну мінливість атмосфери, що змінює величину поправки ?S, що особливо важливо при визначенні її з точністю кількох міліметрів. Тому дослідження впливу атмосфери на точність супутникових віддалемірних вимірів залишаються своєчасними та актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ АТМОСФЕРНОЇ ПОПРАВКИ У СУПУТНИКОВІ ВИМІРИ В ОПТИЧНОМУ ТА РАДІОДІАПАЗОНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок