Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ, ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ У ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ.

ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ, ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ У ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ.

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ, ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ У ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. Богомольця
БРАТУСЬ-СУХОРУКОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА
УДК: 616.517 – 053.88\.89 – 036.12 - 08 – 031.81 – 085
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ,
ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ У ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ.
14.01.20 - шкірні та венеричні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2003


Дисертація є рукописом
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Федотов Валерій Павлович
Дніпропетровська державна медична академія
Зав. кафедрою шкірних та венеричних хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Глухенький Борис Тихонович
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П. Л. Шупика МОЗ України
Кафедра шкірних та венеричних хвороб
доктор медичних наук, професор
Дащук Андрій Михайлович
Харківський державний медичний університет
Зав. кафедрою шкіряних та венеричних хвороб
Провідна установа: Інститут дерматології та венерології,
АМН України, м. Харків
Захист відбудеться “31” жовтня 2003 року о 13:30 на засіданні Спеціалізованої вченої ради при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: м. Київ, вул. Шовковична 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (адреса: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна 1).
Автореферат розісланий “04” вересня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
д.м.н. Свирид С.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиріччя 20-го століття відзначилося суттєвими змінами демографічної ситуації. ЇЇ особливістю є значне зростання кількості людей похилого віку. Ця тенденція простежується в цілому ряді зарубіжніх держав, вона реальна і для України. Зростання питомої ваги осіб похилого віку супроводжується перетворенням і структури патологічних процесів. Змінюється як нозологічна характеристика захворювань, так і якісні особливості їх проявлень. В повній мірі це стосується дерматологічної патології. Широко розповсюдженим шкірним захворюванням є псоріаз [Я.Ф.Кутасевич 1996, А.М.Дащук, Н.Н.Тищенко, 1999]. Так, на псоріаз хворіє від 2% до 4% населення земної кулі. Сучасними дослідниками відмічається прогресуюче зростання захворюванності цим дерматозом, збільшення кількості тяжких та інвалідизуючих форм [Б.Т. Глухенький 1996, Т.І. Труніна 1998].
Більш важким та торпідним відзначається перебіг псоріазу у літніх хворих, що потребує розробки адекватного терапевтичного підходу та ефективних засобів профілактики і лікування. Але ця проблема стосовно осіб похилого віку, не знайшла достатнього висвітлення у літературі. Існує тільки обмежена кількість даних про більш важкий перебіг псоріазу в геронтогенезі [Шероб Сингмад, 1995, Єль-Хасан, 1997]. У похилому віці набагато частіше, ніж у молодому, реєструється прогресуюча стадія, розповсюджені форми псоріазу, бляшковий характир сипу [Єль-Хасан, 1997], ураження шкіри долонів, підошв та нігтів, яке складає 50,4% [Г.С. Рожков, 2001, Ш.И. Ибрагимов с соавт., 1989]. Ці малочисленні роботи носили фрагментарний характер, не охоплюючи питань клініки, терапії та реабілітації.
Різними роботами виявлена роль вільнорадикального окислення (ВРО) та стану імунітету у патогенезі псоріазу, як мультифакторного дерматозу [Б.Т. Глухенький, 1984, Е.А. Броше , 1998, К.В Семенуха, 2001]. Посилення процесів пероксидації та накопичення вільних радикалів є характерною ознакою марніючого організму та причиною виникнення багатьох видів патології у осіб похилого віку. Порушення окислювально-антиоксидантного балансу спостерігаєтся і при шкірних захворюваннях. Є небагаточисленні дослідження, які довели, що вільнорадикальне окислення активується у хворих на псоріаз молодого віку [Ю.М. Бочкарёв, 1989, Г.Н. Недоикова, 1991, Б.Т. Виленчик , 1992, Т.І. Труніна, 1998]. Особливу зацікавленість становлять спроби онтогенетичного аналізу стану процесів ВРО при псоріазі, котрі обмежилися, на жаль, вивченням цього явища у дитячому віці [Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ, ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ У ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок