Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні

Загрузка...

Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні / сторінка 4

Назва:
Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Асканія –Нова, Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова “Асканія-Нова”,18-19 жовтня 2006р.); на Міжнародній науково-практичній конференції “Економічна безпека країни: проблеми теорії та практики в умовах демократичної трансформації форми влади” (м. Полтава, Полтавський університет споживчої кооперації України, 24-25 квітня 2007р.); на Міжнародній науково-практичній конференції “Формування і функціонування аграрних ринків та їх інфраструктури” (м.Мелітополь, Таврійська державна агротехнічна академія, 12-14 червня 2007р).
Публікації. За темою дисертаційного дослідження опубліковано 6 статей загальним обсягом 2,65 друк. арк., з яких особисто авторові належить 5 у наукових фахових виданнях , обсягом 2,45 друк. арк.
Структура та обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків до кожного розділу, загальних висновків, списку використаних джерел і додатків, викладених на 160 сторінках компютерного тексту, включає 30 таблиць та 15 рисунків. Список використаних джерел включає 180 найменувань і займає 15 сторінок, 20 додатків займають 24 сторінки.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
У вступі обґрунтовано актуальність теми, ії зв'язок з науковими програмами і планами, сформульовано завдання дослідження, визначено його предмет, об’єкт, методологічну основу та методи, відображено наукову новизну і практичну цінність дослідження, апробацію та реалізацію його результатів.
У першому розділі “Теоретично-методичні основи організаційно-економічного механізму функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів ” досліджуються теоретичні засади формування та особливості функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів, їх суть і структура, а також методологія та методи дослідження ефективності функціонування.
За визначенням автора тваринницькі продуктові підкомплекси - це багатогалузеві системи, в яких постійно відбувається і вдосконалюється процес поєднання відокремлених виробництв у єдиний інтегрований спосіб виготовлення продуктів тваринництва за схемою “виробництво переробка споживання”.
На основі вивчення й аналізу наукових джерел установлено, що процес формування продуктових підкомплексів (м'ясопродуктового, молоко- продуктового, птахопродуктового та ін.), здійснюється під впливом таких закономірностей, як: перетворення виробництва та переробки продукції тваринництва в єдину цілісну систему на всіх рівнях (район, область, регіон, країна); територіальна концентрація виробництва деяких видів продукції тваринництва та її переробка в районах з найсприятливішими умовами; зосередження виробництва певних видів продукції і переробки в місцях територіальної концентрації населення. Прояв і сила дії кожної з цих закономірностей визначені конкретними умовами території. У межах усієї країни, окремих її регіонів та областей усі названі закономірності функціонують комплексно.
Формування тваринницьких продуктових підкомплексів повинно стати однією з найважливіших функцій держави, що випливає з необхідності створення державного фонду і запасів продовольства (сировини та продукції її переробки). Внаслідок скорочення виробництва, розриву торговельних зв’язків та не конкурентоспроможності на світовому ринку, торгівля продукцією тваринництва занепала. Якщо у 80-х роках експорт продукції тваринництва становив 25-30%, то у 2006 році його питома вага знизилася до 10%. Отже, проблема підвищення експортної спроможності тваринницьких продуктових підкомплексів стає однією з важливих.
Дослідженнями встановлено, що серед організаційно-економічних основ розвитку агропромислового виробництва значна роль належить державі, яка має створити господарський механізм, здатний об’єднати ефективну взаємодію всіх елементів економічної системи – продуктивних сил, техніко-економічних та виробничих відносин. При цьому державне регулювання економіки АПК необхідно здійснювати на основі обґрунтування комплексних програм розвитку продуктових підкомплексів та індикативного планування соціально-економічного розвитку країни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок