Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні

Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні / сторінка 7

Назва:
Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Для дослідження впливу вищевказаних факторів на результативний фактор важливо скласти уявлення про те, як у досліджуваних господарствах розподіляються фактори впливу на зменшення собівартості виробництва молока. Шляхом розрахунків отримано, що з 98% загального коливання собівартості виробництва молока 20% варіацією середньорічних надоїв, 77% - варіацією вартістю кормів і лише 1% зумовлено варіацією затрат праці. Таким чином, найбільшим резервом зменшення собівартості виробництва молока є зниження вартості кормів.
Складовою частиною тваринницьких продуктових підкомплексів є птахопродуктовий підкомплекс, у якому останніми роками відбуваються відчутні зміни у співвідношенні чисельності поголів’я птиці в сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення. Рік у рік більша частка поголів’я зосереджується в господарствах населення. На початок 1991 року у приватному секторі було всього 33% поголів’я птиці, але на початок 2006 року питома вага домогосподарств у загальній чисельності птиці зросла до 54%, а в сільськогосподарських підприємствах, навпаки, помітним є його зменшення на 21 відсотковий пункт. Таким чином, однією з характерних тенденцій птахівництва за останнє десятиріччя є переміщення обсягів виробництва продукції в господарства населення, яке супроводжується посиленням процесу деспеціалізації виробництва.
Обґрунтовано, що перспективним напрямом розвитку і вдосконалення територіальної організації птахопродуктового підкомплексу має бути створення нових і реконструкція діючих птахофабрик, постійне удосконалення технології виробництва яєць і м'яса птиці, зміцнення кормової бази на основі розвитку зернового господарства, комбікормової і мікробіологічної промисловості, підвищення рівня концентрації і поглиблення спеціалізації виробництва, його комбінування, комплексування і кооперування, поліпшення матеріально-технічного забезпеченості птахофабрик і птахівничих господарств, розширення їх виробничих потужностей, зменшення енергоємності продукції і підвищення рівня рентабельності галузі, налагодження надійної ветеринарної служби.
Проведений аналіз і оцінка економічних змін тваринницьких продуктових підкомплексів показує, що суттєвої корекції потребує політика держави, стратегія і тактика економічних реформ. Головними шляхами підвищення економічної ефективності функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів повинно бути досягнення паритету цін, еквівалентності обміну між промисловістю і сільським господарством, між містом і селом, поліпшення системи матеріально-технічного забезпечення, розвиток комбікормової, мікробіологічної промисловості, сільськогосподарського машинобудування, насичення ринку промисловими засобами виробництва і розширення маркетингової діяльності підприємств, зниження матеріало-, фондо-, енерго- і трудомісткості продукції.
У третьому розділі “Удосконалення організаційно-економічного механізму ефективного розвитку тваринницьких продуктових підкомплексів” визначено основні напрями економічних взаємовідносин у системі тваринницьких продуктових підкомплексів, розроблено пропозиції щодо упорядкування змін до чинного стану оподаткування на ринку їх продукції, сформульовано методичні підходи щодо удосконалення кредитної політики у тваринництві, цінового механізму на продукцію.
Перспективною формою інтеграції у тваринницьких продуктових підкомплексах області є асоціації, що здійснюють свою діяльність без реєстрації юридичної особи (рис.1).
Агропромислова інтеграція у цьому напрямі досягається шляхом укладення господарської угоди про спільну діяльність між учасниками різних сфер виробництва. У такому об’єднанні визначається основний інтегратор, що виконує функції координатора діяльності учасників і для цього наділений ними визначеними повноваженнями, що офіційно вказано в договорі.
Основною перевагою даного формування є те, що його господарські суб’єкти залишаються повноправними власниками свого майна і функціонують самостійно з юридичної і виробничо-господарської точки зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок