Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні

Загрузка...

Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні / сторінка 9

Назва:
Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Відповідно, значного впливу на розвиток галузі тваринництва, зокрема щодо стимулювання розвитку виробництва продукції, чинний механізм виплати дотацій щодо сільськогосподарських підприємств не мав. Крім цього, переробні підприємства не завжди дотримують встановлених вимог щодо механізму перерахування дотацій, а їх розмір є значно нижчим, ніж визначено нормативними актами. Кошти зі спеціального рахунка використовуються ними не на дотування сільськогосподарських товаровиробників, а власних закупівельних цін. Тобто, за рахунок державних коштів частково фінансується закупівля сировини переробними підприємствами. Доцільним є збереження на перспективу механізму підтримки галузі за рахунок акумуляції сільськогосподарськими підприємствами сум ПДВ та їх використання на виробничий розвиток (принаймні в умовах, коли держава не може забезпечити належний обсяг прямої бюджетної підтримки). Даному механізмові притаманний об’єктивний характер розподілу коштів, оскільки держава за такого порядку лише контролює повноту нарахування та цільове використання коштів, що залишаються в розпорядженні підприємств, а отже, нема негативного впливу адміністративного чинника на розподіл фінансових ресурсів. Заходами щодо його удосконалення має стати забезпечення максимального контролю за цільовим використанням коштів.
Виявлено, що достатньо часто надаються пропозиції щодо необхідності запровадження в Україні пониженої ставки ПДВ на сільськогосподарську продукцію. Проаналізувавши можливі наслідки функціонування пониженої ставки ПДВ у галузі, ми дійшли висновку, що її запровадження на сучасному етапі недоцільне, оскільки виробники будуть більше втрачати від її застосування, ніж отримуватимуть переваги споживачі цієї продукції. Також обґрунтовано недоцільність застосування нульової ставки під час операцій з продажу окремих видів продукції тваринництва. Така практика у країнах ЄС не застосовується, а в Україні не виконує повною мірою покладені на неї функції.
В Україні відсутній системний підхід та розробки щодо забезпечення кредитними ресурсами сільськогосподарських виробників. У сучасних умовах основним видом кредитного обслуговування аграрних підприємств є банківські кредити короткострокового характеру. Але задовольнити попит сільськогосподарських товаровиробників на кредитні ресурси вони повною мірою не можуть. Відсутність доступного довгострокового позичкового капіталу стримує процес оновлення основних фондів.
Провівши дане дослідження, пропонуємо запровадження багатоканальної схеми кредитування тваринницьких продуктових підкомплексів (рис.2).
Надання кредитів у грошовій формі
Надання сільськогосподарської техніки на умовах лізингу
Відшкодування за рахунок бюджетних коштів частини витрат сільськогосподарських товаровиробників по сплаті відсотків за кредитами, одержаними в комерційних банках
Кредитування сільськогосподарських товаровиробників банками і переробними підприємствами під облік векселів
Угода страхування аграрних кредитів і діяльності
сільськогосподарських товаровиробників
Рис.2. Кредитне обслуговування сільськогосподарських товаровиробників
Ядром цієї схеми має стати державний багатофілійний спеціалізований сільськогосподарський банк (Аграрний банк). Він повинен взяти на себе функції кредитного, розрахунково – касового та іншого обслуговування аграрного сектора.
Однією з головних умов розширення доступності кредиту для сільських товаровиробників має стати диверсифікація форм фінансового посередництва, яка й буде забезпечена багатоканальною схемою надання кредитних ресурсів. У межах цієї системи сільськогосподарським товаровиробникам надаються кредитні ресурси з кількох джерел, взаємопов’язаних між собою.
Важливою ланкою спеціалізованої системи кредитування АПК і одночасно умовою диверсифікації фінансового посередництва та створення конкурентного середовища на ринку кредитних ресурсів стає сільськогосподарська кредитна кооперація, яку необхідно розвивати паралельно із системою Сільськогосподарського банку.
Важливим елементом регулювання економічних взаємовідносин між учасниками інтеграції є визначення механізму взаєморозрахунків.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм функціонування тваринницьких продуктових підкомплексів У регіоні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок