Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості діелектричних властивостей та фазових діаграм сегнетоелектричних плівок та релаксорів.

Особливості діелектричних властивостей та фазових діаграм сегнетоелектричних плівок та релаксорів.

Назва:
Особливості діелектричних властивостей та фазових діаграм сегнетоелектричних плівок та релаксорів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича
Єлісєєв Євген Анатолійович
УДК 538.91-405:537.226
Особливості діелектричних властивостей та фазових діаграм сегнетоелектричних плівок та релаксорів.
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича Національної академії наук України
Науковий керівник: член.-кор. НАН України,
доктор фіз.-мат. наук, професор
Глинчук Майя Давидівна,
Інститут проблем матеріалознавства НАН України
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, професор
Іванов Михайло Олексійович,
Інститут металофізики НАН України
завідувач відділу
доктор фіз.-мат. наук, професор
Поплавко Юрій Михайлович,
Національний технічний університет України "КПІ"
професор кафедри мікроелектроніки
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра електрофізики
Захист відбудеться "_9_"______квітня______2003 р. о __14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 Інституту проблем матеріалознавства НАН України, 03142 м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства НАН України, 03142 м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий _________20____лютого_________ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Падерно Ю.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність. За декілька останніх десятиріч просторово неоднорідні фізичні системи були предметом пильної уваги з боку науковців завдяки своїм незвичним властивостям, що принципово відрізняються від властивостей однорідних систем. Яскравим прикладом неоднорідних систем є обмежені сегнетоелектричні системи, такі як плівки, порошки, композити з полярними включеннями та релаксорні сегнетоелектрики (для скорочення - релаксори), ознакою яких на сьогодні вважається існування розмитого фазового переходу та розподілу часів релаксації діелектричного відгуку, характерного для спінового скла.
В наш час за допомогою сучасної технології можливо отримати сегнетоелектричні багатошарові плівки, порошки, кераміку та композити з характерними розмірами полярних областей порядку нанометрів (наноматеріали). До останніх можна також віднести релаксорні сегнетоелектрики з розмірами полярних областей того ж порядку (нанокластери), виявлені методом просвічувальної електронної мікроскопії. Не викликає сумнівів, що цікаві діелектричні властивості цих систем пов’язані з розмірними та кореляційними ефектами, що особливо актуально для нанорозмірних матеріалів.
На теперішній час викликає значний інтерес вивчення впливу розмірних ефектів на властивості сегнетоелектричних та релаксорних матеріалів не лише з фундаментальної, а й практичної точки зору, зважаючи на їх широке застосування та зростаючі вимоги до мініатюризації приладів на основі таких матеріалів. Зокрема, релаксорні матеріали лежать в основі більшості ультразвукових перетворювачів, випромінювачів, актюаторів та сенсорів, тобто використовуються в перетворювачах енергії електричного поля в механічну енергію та навпаки. Сегнетоелектричні плівки та їх багатошарові структури використовуються для побудови конденсаторів високої ємності, піроелектричних детекторів, електрооптичних та нелінійно-оптичних приладів, ведуться інтенсивні розробки незалежних від джерел енергії елементів пам’яті на основі сегнетоелектричних матеріалів.
З моменту відкриття релаксорних сегнетоелектриків було запропоновано велику кількість різноманітних фізичних моделей для пояснення їх незвичних властивостей. Наприклад, модель розмитого фазового переходу, модель суперпараелектрика, модель дипольного скла, модель сегнетоелектрика з випадковим полем, модель динамічних (переорієнтовних) полярних кластерів, сферична модель випадковий зв’язок - випадкове поле.
На відміну від усіх інших моделей, де існування полярних нанокластерів в релаксорних сегнетоелектриках постулювалось, тількі в моделі релаксорів на основі теорії випадкового поля, були виявлені фізичні механізми виникнення нанокластерів в цих матеріалах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особливості діелектричних властивостей та фазових діаграм сегнетоелектричних плівок та релаксорів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок