Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості творчої самодіяльності особистості як умови професійної підготовки майбутніх психологів

Психологічні особливості творчої самодіяльності особистості як умови професійної підготовки майбутніх психологів

Назва:
Психологічні особливості творчої самодіяльності особистості як умови професійної підготовки майбутніх психологів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
Ігнатович Олена Михайлівна
УДК 159.954:371.134
 
Психологічні особливості творчої самодіяльності особистості як умови професійної підготовки майбутніх психологів
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник:
доктор психологічних наук, професор Рибалка Валентин Васильович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ, завідувач відділу психології трудової і професійної підготовки.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України Бех Іван Дмитрович, Інститут проблем виховання АПН України, м. Київ, директор;
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Семенова Римма Олександрівна, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, м. Київ, завідувач лабораторії психології обдарованості.
Провідна установа:
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 14 квітня 2004 р. о 17 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 451. 01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 13 березня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.


загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. У сучасній науковій психології проблема творчості виступає як одна з провідних, про що свідчить наявність численних теоретико-експериментальних підходів до вивчення різних її аспектів. Це стало підгрунтям для виникнення теоретичних положень щодо розвитку особистості в умовах творчої діяльності та самодіяльності. Проте, вперше, на початку минулого століття, про таку можливість у вітчизняній психології проголосив С.Л.Рубінштейн у своєму принципі творчої самодіяльності і похідному від нього принципі єдності свідомості та діяльності.
У дослідженнях проблеми удосконалення системи освіти ним розкрито загальне розуміння діяльності, зокрема пізнавальної, у її співвідношенні із суб’єктом і сформульовано принципове положення про те, що суб'єкт виявляється і створюється у своїх діяннях - творчій самодіяльності.
Відповідно до цього, за думкою С.Л.Рубінштейна, педагогічна наука повинна розробляти теоретичні та практичні рекомендації з проблеми розвитку самостійності, творчого підходу та ініціативи суб’єкта навчальної діяльності, оскільки об’єктивне знання не повинно бути пасивним щодо безпосередньої даності, бо воно конструюється, створюється, формується в ході творчої самодіяльності. Він наголошує на тому, що шляхом для створення власної особистості є велика робота над цим творінням. Особистість тим значніша, чим більше її сфера дії, світ, в якому вона живе, і чим більше завершений цей останній, тим більше завершеною є вона сама. Одним і тим же актом творчої самодіяльності, створюючи і його, і себе, особистість створюється і визначається у світі, що охоплює її.
Подальші експериментальні дослідження вітчизняних психологів сприяли поступовій конкретизації цих положень С.Л.Рубінштейна більш глибокому розумінню особистості як суб’єкта творчої діяльності. Л.І.Божович, В.В.Давидов, Г.С.Костюк, О.М.Леонтьєв, О.М.Ткаченко, розглядаючи актуальні проблеми психології особистості, показали, що істотні зрушення в розробці поняття особистості пов’язані з комплексним філософським, соціологічним, педагогічним, психологічним вивченням становлення і розвитку творчих основ трудової діяльності людини в сфері матеріального і духовного виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Психологічні особливості творчої самодіяльності особистості як умови професійної підготовки майбутніх психологів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок