Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Філософсько-антропологічні інтенції творчості М.В.Гоголя

Філософсько-антропологічні інтенції творчості М.В.Гоголя

Назва:
Філософсько-антропологічні інтенції творчості М.В.Гоголя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Радіонова Наталія Василівна
Індекс УДК 130.2:9 (4 Ук)
Філософсько-антропологічні інтенції
творчості М.В.Гоголя
Спеціальність 09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С.Сковороди (кафедра філософії).
Науковий керівник: – кандидат філософських наук, професор
Єфімець Олександр Петрович, Харківський
державний педагогічний університет,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: –
Доктор філософських наук Хамітов Назіп Віленович, Інститут філософії
імені Г.С. Сковороди НАН України, старший науковий співробітник.–
Кандидат філософських наук, доцент Федорова Ірина Ігорівна,
Національний технічний університет України “КПІ” МОіН України,
заступник декана факультету соціології.
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії науки та культурології, Київ
Захист відбудеться 24 листопада о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії Національної академії наук України (Київ-1, Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії НАН України за адресою Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 22 жовтня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук | Л.А. Ситниченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нині, на межі тисячоліть людство переживає період великих потрясінь, коли відбуваються цивілізаційні зрушення, внаслідок чого і окрема людина, і людство у цілому опиняються віч-на-віч з питанням про способи та можливості свого подальшого існування. Пошуки відповідей на такі питання відбуваються на терені філософського мислення. Так, вітчизняна філософська думка, яка починає посідати гідне місце в європейській гуманістичній традиції, переживає ренесанс екзистенційного філософування. Зокрема, це знаходить прояв у з’ясуванні історико-культурних можливостей подальшого розвитку молодої держави України у світлі гуманістичних цінностей. У контексті стратегії національного відродження особливо актуальним постає завдання перегляду усталених концепцій і оцінок на природу людини, реконструкції рис філософської думки, котрі з тих чи інших причин не бралися до уваги. В таких духовних розвідках принципового значення набуває історичний вимір духовної культури, у якому криється сила ініціативи минулого. З метою її оптимального використання вітчизняна філософська антропологія та філософія культури звертаються до історичної спадщини і знаходять там плідні інтуїції, осмислення яких та інтерпретація у сучасних контекстах відкривають нові проблемні аспекти такого тематичного поля, як буття людини в ускладнених структурах її життєвого світу.
У зв’язку з цим надзвичайно актуальною проблемою є осмислення евристичного потенціалу духовної спадщини такого визначного представника українського романтизму ХІХ сторіччя, як Микола Васильович Гоголь. Адже у його творчому доробку заслуговує на увагу не лише майстерне володіння словом, а й потужний потенціал основних філософсько-світоглядних ідей, на фундаменті яких побудована оригінальна антропологічна концепція, яку можна вважати соціокультурною репрезентацією української ментальності. Широка контекстуальна інтерпретація останньої додатково актуалізує тему дослідження.
Аналіз антропологічної концепції М.В.Гоголя у запропонованому тематичному аспекті не тільки сприятиме остаточному подоланню застарілих стереотипів щодо особистості письменника, але й послужить імпульсом для активізації процесів переосмислення людського буття в динаміці соціального часу, формуванню національної свідомості громадян України. Характеризуючи актуальність дослідження, особливо слід зупинитися на його значенні у контексті першочергових завдань філософської науки, зокрема філософської антропології та філософії культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Філософсько-антропологічні інтенції творчості М.В.Гоголя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок