Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЯ ВСЕЄДНОСТІ У східнохристиянській ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ (НА ПРИКЛАДІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ І РОСІЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ І КУЛЬТУРИ)

ІДЕЯ ВСЕЄДНОСТІ У східнохристиянській ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ (НА ПРИКЛАДІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ І РОСІЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ І КУЛЬТУРИ)

Назва:
ІДЕЯ ВСЕЄДНОСТІ У східнохристиянській ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ (НА ПРИКЛАДІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ І РОСІЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ І КУЛЬТУРИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРійСьКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.і. ВЕРНАДСьКОГО
ПЕРЕХоД Станіслав Олегович
УДК 141.7. +130.2
ІДЕЯ ВСЕЄДНОСТІ У східнохристиянській
ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ
(НА ПРИКЛАДІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ І РОСІЙСЬКОЇ
ФІЛОСОФІЇ І КУЛЬТУРИ)
09.00.04 -філософська антропологія і філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь - 2004


Дисертація є рукописом
Роботу виконано в Таврійському національному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник | Доктор філософських наук, професор
Берестовська Діана Сергіївна, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри культурології
Офіційні опоненти | Доктор філософських наук, професор
Бабінов Юрій Олександрович, Севастопольський національний технічний університет, кафедра філософських і соціальних наук
Кандидат філософських наук, доцент
Цвєтков Олександр Петрович, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, кафедра соціальної філософії
Провідна установа: | Центр гуманітарної освіти, НАН України, м. Київ
 
Захист відбудеться " 19 " травня 2004 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95038 м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий " 18 " квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кремінський О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У наш час загострилася криза духовної культури. Проблеми духовності, моральності виникають усе більш гостро. Саме в сфері моральності сучасна людина фундаментально не відповідає створеній ним науці, техніці та технології. Сучасна духовна криза є породженням розпаду ціннісних орієнтирів і моральної розгубленості на фоні втрати традиційного для західної культури світогляду. Перехідний період, що зараз переживає людство, вимагає переосмислення цілей і завдань буття, ставить питання про сенс людського існування, про цілі історії та про місце людини в ній. Тільки вирішення цих питань може вказати вихід із духовної кризи, що охопили зараз світове співтовариство і загрожують гуманітарною катастрофою всесвітнього масштабу.
Східнохристиянська філософська традиція з моменту свого формування в основу кута поставила саме ці проблеми. Релігійні філософи - від слов'янофілів і В. Соловйова до С. Франка та С. Булгакова вважали, що фундамент людського співжиття складає духовне начало. Знаменно в цьому плані звертання до поглядів С. Булгакова, його вчення про Софію, тому що софійність, вважав філософ, є онтологічною основою світу С.Б. Кримський у статті "Софийность як святость бытия" обгрунтовує думку про софійність як "архетип української ментальності, наскрізної теми української культури від ідейно-художньої програми храму Київської Софії до філософських курсів професорів Києво- Могилянської академії, світоглядних установок Г. Сковороди та поезії П. Тичини. Архетип софійності наприкінці 19 століття було переосмислено В. Соловйовим і став одним із базових понять східнохристиянської філософської думки. Тому звертання до східнохристиянської філософської традиції, незважаючи на уявну її абстрагованість і філософську абстрактність, актуально і має практичне значення для виявлення коренів сучасної духовної кризи і пошуку виходу з нього.
Однією з особливостей української і російської філософської думки є глибокий, органічний зв'язок із мистецтвом. В Україні та Росії мистецтво, особливо література, відіграли величезну роль у вираженні її розвитку філософських ідей.
Період у розвитку східнохристиянської духовної культури, у тому числі філософії, рубежу Х1Х - ХХ століть справедливо називається "срібним віком". У цей час виникнули нові глибинні явища у східнохристиянській духовній культурі - прагнення по-новому осмислити і роль релігії, і роль мистецтва в духовному житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІДЕЯ ВСЕЄДНОСТІ У східнохристиянській ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ (НА ПРИКЛАДІ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ І РОСІЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ І КУЛЬТУРИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок