Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Український громадський комітет у Чехословаччині (1921-1925 рр.)

Український громадський комітет у Чехословаччині (1921-1925 рр.)

Назва:
Український громадський комітет у Чехословаччині (1921-1925 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка

Даниленко Олександр Вікторович
УДК [(477)+(437.1/2)] 06.07 “1921/25”
Український громадський комітет у Чехословаччині (1921-1925 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української історії та етнополітики історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Буравченков Анатолій Олександрович,
професор кафедри новітньої історії України
Київського національного університету імені
Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Євтух Володимир Борисович,
декан факультету соціології та психології
Київського національного університету імені
Тараса Шевченка

кандидат історичних наук
Кокін Сергій Анатолійович,
заступник начальника Державного архіву СБУ
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Захист дисертації відбудеться 20.12.2004 р., о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий 17.11. 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Божко О. І.
Загальна характеристика роботи
Структура дисертації зумовлена метою та завданнями дослідження. Вона включає вступ, чотири розділи, висновки та список використаних джерел і літератури (20 стор., 319 позицій). Обсяг дисертації – 208 сторінок.
Актуальність теми дослідження. Сучасна незалежна Україна постала в результаті довготривалої боротьби багатьох поколінь українців за право мати власну державу. Нова хвиля національно-визвольної боротьби українського народу припадає на перші десятиліття ХХ століття. В 1917-1920-х роках мети було досягнуто, однак державницькі устремління українців виявилися слабшими за обставини. Державність було втрачено, і тисячі борців за неї і її творців опинилися за межами України, передусім у Європі. В радянські часи вони кваліфікувалися переважно як “українські буржуазні націоналісти”, “вороги українського народу”. Тому досліджувати таке суспільно-історичне явище, як еміграція, було заборонено. В той же час ця частина українського народу, адаптувавшись до нових умов, продовжувала творити і розвивати українську освіту, науку, літературу.
Соціальна інтеграція, культурно-організаційна та культурно-освітня діяльність української еміграції відбувалися під впливом і в руслі загальноєвропейського історичного процесу. Тому дослідження вузлових проблем її історії має важливе наукове значення і для відтворення цілісної історії українського народу, і для об’єктивного окреслення місця української освіти, науки й культури в загальноєвропейському історико-культурному процесі.
Основна маса українських емігрантів у 1920-30-ті роки була сконцентрована переважно у демократичній Чехословаччині, правлячі кола якої, духовна еліта, широкі маси населення приязно ставилися до українських, як і до російських та білоруських емігрантів. Однак соціальна адаптація українських емігрантів в інонаціональне середовище була нелегкою справою. Тому велике значення має дослідження досвіду Українського громадського комітету (УГК), який діяв у Чехословаччині у 1921-1925 роках. Історія його діяльності і створених ним соціальних, культурно-освітніх і наукових установ є невіддільною як від вітчизняної історії, так і від історії міжвоєнної Чехословаччини.
Актуальність порушених у дисертації проблем має універсальний характер. Розпад багатонаціональних держав завжди супроводжується масовим переміщенням людей, тому проблеми репрезентації їхніх інтересів в інонаціональному середовищі та соціальної адаптації залишаються життєво важливими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Український громадський комітет у Чехословаччині (1921-1925 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок