Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАВЛЕННЯ – КРИСТАЛІЗАЦІЯ ТА ДИФУЗІЙНА АКТИВНІСТЬ В ШАРУВАТИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ Al/M/Al та Ge/M/Ge (M = In, Sn, Pb, Bi)

ПЛАВЛЕННЯ – КРИСТАЛІЗАЦІЯ ТА ДИФУЗІЙНА АКТИВНІСТЬ В ШАРУВАТИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ Al/M/Al та Ge/M/Ge (M = In, Sn, Pb, Bi)

Назва:
ПЛАВЛЕННЯ – КРИСТАЛІЗАЦІЯ ТА ДИФУЗІЙНА АКТИВНІСТЬ В ШАРУВАТИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ Al/M/Al та Ge/M/Ge (M = In, Sn, Pb, Bi)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,20 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
НАУКОВИЙ ФІЗИКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР
Богатиренко Сергій Іванович
УДК 538.975
ПЛАВЛЕННЯ – КРИСТАЛІЗАЦІЯ ТА ДИФУЗІЙНА АКТИВНІСТЬ
В ШАРУВАТИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ
Al/M/Al та Ge/M/Ge (M = In, Sn, Pb, Bi)
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України та
у Науковому фізико-технологічному центрі МОН та НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Гладких Микола Тимофійович,
професор кафедри експериментальної фізики
Харківського національного університету
імені В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Косевич Вадим Маркович, завідувач кафедри теоретичної та експериментальної фізики Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України;
доктор технічних наук, професор
Змій Віктор Іванович, начальник лабораторії Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" НАН України.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра кріогенної та мікроелектроніки, м. Київ.
Захист відбудеться “17” червня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.03 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ім. К.Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “16” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 | В.П. Пойда


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтерес дослідників до нанооб’єктів зумовлений у першу чергу особливостями їх фазового і структурного станів, а також унікальними фізико-хімічними якостями, що не властиві для макроскопічних об'єктів. Так, встановлено зниження температур плавлення, випару і поліморфних перетворень у малих частинках, зміну параметра ґратки, механічних, електричних і магнітних властивостей, відомі їх підвищена каталітична активність тощо. Варто також згадати про квантові розмірні ефекти (наприклад, резонансний ефект тунелювання електронів, квантовий ефект Джозефсона, магнітні квантові ефекти тощо), які проявляються у малих частинках тоді, коли їхні розміри стають сумірними з такими параметрами електронів провідності, як довжина хвилі де Бройля електронів на поверхні Фермі, довжина вільного пробігу, довжина когерентності тощо. Усі ці властивості можуть бути використані при створенні нових матеріалів і пристроїв на основі нанооб’єктів. Використовуючи методи зонної інженерії та інженерії хвильових функцій можна конструювати квантоворозмірні структури (квантові ями, квантові дроти і точки, структури з тунельно-прозорими бар'єрами, фотонні кристали тощо) із заданим електронним спектром і необхідними оптичними, електричними та іншими властивостями. Тому такі структури є дуже привабливими для використання у приладобудуванні, зокрема для створення транзисторів нового типу з розмірами близько 1 нм (одноелектронний транзистор на нанокластері), лазерів на квантових ямах, зчитуючих магнітних пристроїв, дія яких ґрунтується на ефекті гігантського магнітоопору, що виникає в шаруватих металевих магнітовпорядкованих середовищах із товщиною шарів у кілька нанометрів.
Однак через надзвичайну чутливість нанооб’єктів до умов препарування при їхньому одержанні доводиться контролювати велику кількість фізико-технологічних параметрів, зокрема структуру і матеріал підкладки, її температуру, робочий тиск і склад залишкових газів, швидкість осадження тощо. Для одержання плівок заданого складу і стану ці параметри найчастіше добирають емпірично.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЛАВЛЕННЯ – КРИСТАЛІЗАЦІЯ ТА ДИФУЗІЙНА АКТИВНІСТЬ В ШАРУВАТИХ ПЛІВКОВИХ СИСТЕМАХ Al/M/Al та Ge/M/Ge (M = In, Sn, Pb, Bi)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок