Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОШУК та ВИВЧЕННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ ПРОТИпухлинних ЗАСОБІВ – ПОХІДНИХ КИСЛОТ ФОСФОРУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ПОШУК та ВИВЧЕННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ ПРОТИпухлинних ЗАСОБІВ – ПОХІДНИХ КИСЛОТ ФОСФОРУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ПОШУК та ВИВЧЕННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ ПРОТИпухлинних ЗАСОБІВ – ПОХІДНИХ КИСЛОТ ФОСФОРУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,90 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Міністерство охорони здоров’я україни
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУДРЯВЦЕВА іРИНА ГЕОРГІЇВНА
УДК 616-006.001.6: 615.54.546:18.32.33.38
ПОШУК та ВИВЧЕННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ ПРОТИпухлинних
ЗАСОБІВ – ПОХІДНИХ КИСЛОТ ФОСФОРУ
(ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14.03.05 - фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фармацевтичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі онкофармакології Інституту фармакології та токсикології АМН України
Науковий консультант: | доктор медичних наук, професор
Шарикіна Надія Іванівна,
Інститут фармакології та токсикології АМН України,
завідувачка відділу онкофармакології.
Офіційні опоненти: | доктор фармацевтичних наук, професор
Яковлєва Лариса Василівна,
Національний фармацевтичний університет,
завідувачка кафедри фармакоекономіки,
завідувачка ЦНДЛ
доктор медичних наук, професор
Шляховенко Володимир Олексійович,
Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології НАН України ім. Р.Є. Кавецького, завідувач відділу ензимології
доктор медичних наук, професор
Драннік Георгій Миколайович,
Інститут урології АМН України,
завідувач лабораторії імунології та вірусології
Захист відбудеться 05.10.2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного фармацевтичного університету за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4.
Автореферат розісланий 04.09. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор біологічних наук, професор Л.М. Малоштан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна протипухлинна терапія визнана у світі одним з необхідних методів лікування хворих з онкозахворюваннями поряд з хірургічним і променевим методами. Але і дотепер, пошук цитостатиків проводиться переважно емпірично, у зв'язку з чим існуючі засоби не мають високої селективності і чинять побічну дію на нормальні, насамперед інтенсивно проліферуючі тканини.
Найбільш поширеною групою сучасних хіміотерапевтичних засобів, що застосовуються для лікування онкологічних захворювань, є цитостатики алкілуючої дії. До їх числа належить окрема група активних протипухлинних сполук і препаратів (бензотеф, хлофіден і ін.), у хімічній структурі яких присутні фосфоровмісні фрагменти. Загальними властивостями цих сполук є зміна спектру дії у порівнянні з традиційними цитостатиками, зниження токсичності та підвищення вибірковості дії. Наявність фосфорної кислоти в молекулі алкілуючих агентів визначає їх здатність утворювати транспортні латентні форми діючого початку, що забезпечують проникнення до клітин природних носіїв, чинити політропний вплив на організм і пухлинний ріст (Chaber B.A., Collins J.M., 1990; Шарикіна Н.І. і співавт., 1998, 2000).
Доведення значимої ролі фосфоровмісних сполук при пухлинному рості стало обґрунтуванням цілеспрямованого пошуку оригінальних протипухлинних засобів серед фосфорильованих похідних різних класів органічних сполук, який протягом тривалого часу проводиться науковцями відділу онкофармакології Інституту фармакології і токсикології АМН України.
На підставі результатів широкого фармакологічного скринінгу відібрано 5 груп фосфоровмісних сполук (гідразиди кислот фосфору, фосфорильовані уреїди, уретани, урацили, моно- і бісфосфонати), що володіють вираженою протипухлинною активністю, з числа яких 10 сполук були піддані подальшому поглибленому вивченню. Особливу увагу дослідників привернули похідні бісфосфонових кислот. Тотожність хімічної структури останніх з пірофосфатом визначає їхню участь у значній кількості біохімічних реакцій як антиметаболітів фосфорного обміну (Комиссаренко С.В. и соавт., 1977; Котык А., Янычек К., 1980). Важливою є здатність бісфосфонатів до комплексоутворення (Г.И. Фомовская, 1986), зниженню вмісту Са2+ у сироватці крові. Зазначений механізм може сприяти гальмуванню передачі мітогенних сигналів у пухлинній клітині завдяки впливу на рівень Са2+ та на систему “остеобласт-остеокласт” (Fleish H.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: ПОШУК та ВИВЧЕННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ ПРОТИпухлинних ЗАСОБІВ – ПОХІДНИХ КИСЛОТ ФОСФОРУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок