Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ГНУЧКОГО КОНТРОЛІНГУ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ СИСТЕМАМИ

МЕХАНІЗМ ГНУЧКОГО КОНТРОЛІНГУ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ СИСТЕМАМИ

Назва:
МЕХАНІЗМ ГНУЧКОГО КОНТРОЛІНГУ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ СИСТЕМАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,65 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Смирнова Лариса Дмитрівна
УДК 338.242: 658.15(043.3)
МЕХАНІЗМ ГНУЧКОГО КОНТРОЛІНГУ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ СИСТЕМАМИ
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Єгоров Петро Володимирович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України ,
декан обліково-фінансового факультету,
завідувач кафедри фінансів та банківської справи
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Кизим Микола Олександрович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної кібернетики (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент Сухарева Людмила Олексіївна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.І. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, професор кафедри контролю і аналізу господарської діяльності (м. Донецьк)
Провідна установа:
Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки (м. Суми)
Захист дисертації відбудеться 15 жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, у залі засідань ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 12 вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Беспалова А.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний стан економіки України обумовлює необхідність формування нових технологій та механізмів управління виробничо-господарськими системами. З недавнього часу в нашій країні став активно використовуватись контролінг – технологія управління прибутком підприємства, яка спрямована на моніторинг тенденцій розвитку мікро- та макро- середовища підприємства, виявлення резервів та удосконалення координації систем управління виробництвом з використанням нових інформаційних технологій та сучасних методів прийняття рішень. Ринкова ситуація, що склалася в Україні на даний момент, не має достатнього рівня стабільності для того, щоб методологічні нововведення, що привнесені контролінгом, дали вичерпний результат при підготовці та реалізації управлінських рішень. Концепція контролінгу повинна бути відповідним чином адаптована до реалій перехідної економіки. Одним із способів такої адаптації є організація механізму гнучкого контролінгу, здатного орієнтувати керівництво виробничо-господарських систем (ВГС) на прийняття управлінських рішень, які б адекватно враховували та відображали тенденції розвитку нестабільного ринкового середовища.
Гнучкість системи управління, що ґрунтується на застосуванні контролінгу, полягає у виборі аналітичного інструментарію, який найкращім чином підходить до функціонування ВГС, відповідає фазі виробничого та відтворювального циклу, та дозволяє синтезувати управлінські рішення, що враховують можливі зміни як у функціонуванні самої ВГС, так і в економічному середовищі під час реалізації цього рішення. У цьому випадку гнучкий контролінг із набору засобів аналізу й управлінського обліку перетворюється в комплексну методологію ситуаційного аналізу та синтезу управлінських рішень.
Вагомий внесок у розвиток питань організації контролінгу та вивчення проблем адаптації економічних систем зробили вітчизняні і закордонні вчені О.О. Ананькіна, Е.М. Коротков, І.Т. Балабанов, В.В. Бурцев, М.А. Вахрушина, В.А. Горемикін, Н.Г. Данілочкина, П.В. Єгоров, В.А. Забродський, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ГНУЧКОГО КОНТРОЛІНГУ В УПРАВЛІННІ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКИМИ СИСТЕМАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок