Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лінгвостилістична характеристика німецьких гумористичних віршів

Лінгвостилістична характеристика німецьких гумористичних віршів

Назва:
Лінгвостилістична характеристика німецьких гумористичних віршів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,75 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
Дук Поліна Олександрівна
УДК 811.112.2'38
Лінгвостилістична характеристика
німецьких гумористичних віршів
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі германської філології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
Перлина Юлія Георгіївна,
доцент кафедри германської філології Дніпропетровського
національного університету
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
Козловський Віктор Володимирович,
професор кафедри германської філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
кандидат філологічних наук, доцент
сотнИкова Світлана Іванівна,
доцент кафедри німецької філології та перекладу
Харківського національного університету
імені В.Н. Каразіна
Захист відбудеться “ 21 ” листопада 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано “ 12 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар доктор філологічних наук
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк
Загальна характеристика роботи
Реферовану дисертацію присвячено здійсненому на базі функціонального підходу комплексному дослідженню лінгвостилістичних особливостей німецькомовних гумористичних віршів та ролі цих особливостей у створенні комічного ефекту.
В останні десятиліття спостерігається зростання інтересу лінгвістів до проблеми комічного та його реалізації в тексті (В. З. Санніков, О. Б. Шонь, Ю. В. Щуріна, H. Bachmaier, R. Jurzik, Т. Karrer, J. Szczepaniak). Одним із провідних напрямків лінгвістичних досліджень, що склався в кінці ХХ – початку ХХІ ст., є комплексне вивчення тексту як продукту мовленнєвої діяльності, який являє собою складну систему, чиї смисл і функції знаходяться під впливом знань, інтенцій і дій комунікантів, їх компетенції та соціальних стереотипів, відображених у мовних структурах (Ф. С. Бацевич, І. А. Бехта, В. З. Дем’янков, Г. В. Колшанський, О. С. Кубрякова, К. Я. Кусько, О. В. Лещак, В. Н. Порус, Е. О. Сєліванова, К. С. Серажим, G. Brunner, К. Cho). Такий функціональний підхід до мови як засобу людської діяльності, комунікації та пізнання і, зокрема, розуміння того, що ґрунтовне дослідження мовного матеріалу неможливе без аналізу факторів, що визначають його породження та сприйняття, його роль у комунікативній ситуації, виводить лінгвостилістичні дослідження комічного на новий рівень.
У вітчизняній науці останнього часу посилюється тенденція до вивчення в рамках лінгвостилістики та лінгвістики тексту німецькомовних малих літературно-художніх форм комічної спрямованості, утім увагу дослідників було зосереджено переважно на окремих історично укорінених жанрах: афоризм (Т. І. Манякіна), епіграма (Ю. Г. Перлина), анекдот (М. О. Гонтар, Л. Кузнєцова, Ю. Є. Савченко), байка (Л. С. Піхтовнікова) та ін. Встановлені мовні, структурно-композиційні, прагматичні характеристики перелічених жанрів, досліджені типові для них механізми та мовні засоби створення комічного ефекту, прослідковано історичні модифікації жанрів. Але питання про лінгвостилістичну природу комічних текстів залишається недостатньо вивченим і потребує подальшої розробки на конкретних текстах. Так, внаслідок стрімкого розвитку засобів масової інформації та комунікації наприкінці ХХ ст. гумористичні вірші стали помітним явищем серед інших малих літературних форм. При цьому вони залишаються практично не вивченими: на сьогодні ані у вітчизняній, ані в німецькій філології не існує ґрунтовних досліджень гумористичних віршів, у поодиноких роботах (Х.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Лінгвостилістична характеристика німецьких гумористичних віршів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок