Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Облік та звітність в страхових компаніях (методологічні та організаційні аспекти)

Облік та звітність в страхових компаніях (методологічні та організаційні аспекти)

Назва:
Облік та звітність в страхових компаніях (методологічні та організаційні аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Буханець Дмитро Григорович
УДК 657
Облік та звітність в страхових компаніях
(методологічні та організаційні аспекти)
Спеціальність 08.06.04. – бухгалтерський облік, аналіз та аудит
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2000


Дисертація є рукописом.
Роботу виконано на кафедрі обліку та аудиту в промисловості Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент Ловінська Людмила Геннадіївна, доцент кафедри обліку та аудиту в промисловості Київського національного економічного університету.
Офіційний опонент: доктор економічних наук, професор Рудницький Василь Степанович, завідувач кафедри аудиту Львівської комерційної академії.
Офіційний опонент: кандидат економічних наук, доцент Коцупатрий Михайло Миколайович, заступник декана факультету аграрного менеджменту Київського національного економічного університету.
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки, обліку і контролю в невиробничій сфері, м. Тернопіль.
Захист дисертації відбудеться “_21_” _вересня_ 2000 року о _14.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.02 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. _317_.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету.
 
Автореферат розісланий “_21_” __серпня___ 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор Поддєрьогін А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкові перетворення в Україні призвели до розвитку такого виду підприємницької діяльності як страхування на комерційній основі. Рівень розвитку страхування в країні характеризується співвідношенням між обсягом страхових премій та валовим внутрішнім продуктом. В Україні цей показник складає 0,76%. І хоча він значно менший, ніж в країнах з розвинутою економікою (8-10%), постсоціалістичних країнах (3-5,5%) та Росії (1,5%), темпи розвитку страхового ринку України залишаються високими. В 1998 році страховиками України було отримано 789,2 млн. грн. страхових платежів, що на 52% більше, ніж в попередньому році, та в 2,5 рази більше, ніж в 1996 році. Страхування є однією з небагатьох галузей економіки України, де в останні роки спостерігається постійне зростання обсягів наданих послуг. На сьогодні в Україні налічується близько 270 страхових компаній.
Водночас фактором, що стримує розвиток страхового ринку в Україні, залишається неналежний рівень нормативно-правового забезпечення страхової діяльності. Потребують першочергового вирішення такі питання, як узгодження законодавчих актів зі страхування, упорядкування механізму державного регулювання страхового ринку, підвищення платоспроможності страховиків, розробка системи поступової адаптації національного законодавства до вимог міжнародного права в галузі страхування.
Вдосконалення страхового законодавства і забезпечення суворого його дотримання – одні з головних завдань Програми розвитку вітчизняного страхового ринку, затвердженої Постановою Кабінету міністрів України від 14 вересня 1998 року №1428. Пріоритетним її напрямком є удосконалення нормативної бази з питань бухгалтерського обліку та фінансової звітності в страхуванні.
З переходом страхування на комерційні засади бухгалтери страхових компаній, за відсутності законодавчого забезпечення бухгалтерського обліку страхових операцій, здійснювали облік за методикою колишнього Держстраху або виходячи з власного практичного досвіду. Але в будь-якому випадку застосовувався єдиний підхід - пристосування діючої методології та плану рахунків, прийнятого за часів Радянського Союзу, до потреб страхової діяльності.
В такому ж напрямку органом державного нагляду за страховою діяльністю періодично розроблялись рекомендації та інструкції з бухгалтерського обліку операцій страхування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Облік та звітність в страхових компаніях (методологічні та організаційні аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок