Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ПОЛІМЕРНОЇ КОМПОЗИЦІЇ ДЛЯ ФАРБУВАННЯ ТКАНИН ПІГМЕНТАМИ

РОЗРОБКА ПОЛІМЕРНОЇ КОМПОЗИЦІЇ ДЛЯ ФАРБУВАННЯ ТКАНИН ПІГМЕНТАМИ

Назва:
РОЗРОБКА ПОЛІМЕРНОЇ КОМПОЗИЦІЇ ДЛЯ ФАРБУВАННЯ ТКАНИН ПІГМЕНТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОГОРІЛА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 677.842.4
РОЗРОБКА ПОЛІМЕРНОЇ КОМПОЗИЦІЇ
ДЛЯ ФАРБУВАННЯ ТКАНИН
ПІГМЕНТАМИ
05.19.03 – технологія текстильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сльозко Григорій Федорович
Херсонський державний технічний університет
завідувач кафедри технічної хімії
та харчових технологій
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Якимчук Радій Паладійович, Херсонський державний технічний університет, завідувач кафедри механічної технології волокнистих матеріалів
кандидат технічних наук, доцент Кулаков Олександр Іванович, Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький), доцент кафедри хімічної технології.
Провідна установа:
Львівська комерційна академія, кафедра товарознавства непродовольчих товарів, Центральна спілка споживчих товариств України, м. Львів
Захист відбудеться 19.06. 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 при Херсонському державному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон - 8, Бериславське шосе, 24, корпус 1, ауд. 223
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Херсонського державного технічного університету за адресою:
73008, м. Херсон - 8, Бериславське шосе, 24, корпус 1
Автореферат розісланий 17.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумська О.П.
Загальна характеристика роботи
Аналіз основних напрямків світового розвитку методів фарбування текстильних матеріалів у теперішній час дозволив виділити такі тенденції:
·
більш короткі цикли фарбування;
· зниження витрат електроенергії;
· скорочення споживання води;
· поєднання технологічних процесів і окремих операцій;
· створення комплексних текстильно-допоміжних речовин (ТДР).
Для вітчизняної текстильної галузі зазначені тенденції ще актуальніші у зв'язку з більш високими водо-, енерго- і матеріаловитратами на процеси опорядження тканин у порівнянні із світовими.
Серед відомих технологій фарбування можна виділити лише одну, за умов впровадження якої усі перелічені вище тенденції реалізуються одночасно. Це пігментна технологія фарбування, що є найбільш ефективною з економічної і екологічної точок зору. Проте сьогодні пігментна технологія у фарбуванні практично не використовується навіть у тих країнах, де обсяг використання пігментів у друкуванні тканин перевищує 50 відсотків.
Основною причиною того, що в Україні пігменти не увійшли у практику фарбування, є відсутність ТДР, зокрема зручних у використанні готових полімерних композицій для фіксації пігментів на текстильних матеріалах. Відсутня також достатня теоретична база, що необхідна для ефективного використання пігментної технології у фарбуванні тканин.
Актуальність теми. З огляду на ситуацію, що склалася у теперішній час на вітчизняних підприємствах текстильної промисловості та із врахуванням сучасних тенденцій світового розвитку методів фарбування тканин, необхідним є створення умов для збільшення обсягу використання ресурсоощадних технологій, насамперед, пігментної технології.
Ці умови визначаються наявністю теоретичної бази та спеціального асортименту ТДР для фарбування пігментами. У зв'язку з викладеним, актуальності набувають дослідження з розробки полімерних композицій для фарбування пігментами, що дозволить збільшити обсяг використання у фарбуванні тканин ефективної ресурсоощадної і екологічно чистої пігментної технології.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася у відповідності з тематикою наукових досліджень Херсонського державного технічного університету, а саме в рамках теми БД 04/99 "Розробка ресурсозберігаючих технологій обробки текстильних матеріалів” та науково-дослідної роботи “Розробка теоретичних основ і технологій колорування пігментами текстильних матеріалів різного сировинного складу та ступеня підготовки”, затвердженої рішенням експертної ради Міністерства освіти і науки України (протокол № 2 від 04.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ПОЛІМЕРНОЇ КОМПОЗИЦІЇ ДЛЯ ФАРБУВАННЯ ТКАНИН ПІГМЕНТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок