Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОТРИМАННЯ ТРАНСПЛАСТОМНИХ РОСЛИН НА ПРИКЛАДІ ПРЕДСТАВНИКІВ РОДИНИ ПАСЛЬОНОВИХ

РОЗРОБКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОТРИМАННЯ ТРАНСПЛАСТОМНИХ РОСЛИН НА ПРИКЛАДІ ПРЕДСТАВНИКІВ РОДИНИ ПАСЛЬОНОВИХ

Назва:
РОЗРОБКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОТРИМАННЯ ТРАНСПЛАСТОМНИХ РОСЛИН НА ПРИКЛАДІ ПРЕДСТАВНИКІВ РОДИНИ ПАСЛЬОНОВИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,05 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
СИТНИК
Катерина Сергіївна
УДК 577.21 + 582.926 + 581.174
РОЗРОБКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОТРИМАННЯ
ТРАНСПЛАСТОМНИХ РОСЛИН НА ПРИКЛАДІ
ПРЕДСТАВНИКІВ РОДИНИ ПАСЛЬОНОВИХ
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі генетичної інженерії Інституту клітинної біології
та генетичної інженерії Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук Кучук Микола Вікторович,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН
України, заст. завідуючого відділу генетичної інженерії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук Галкін Анатолій Павлович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідуючий відділу біоінженерії
доктор біологічних наук, професор
Головко Ераст Анатолійович, Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України завідуючий відділу алелопатії
Провідна установа: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України.
Захист відбудеться 24 грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.202.01 при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. Акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. Акад. Заболотного, 148.
Автореферат розіслано 19 листопада 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.А. Кравець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Генетично змінені рослини вже багато років використовуються для вивчення фундаментальних питань функціонування рослинного організму та знаходять практичне застосування в різноманітних галузях господарської діяльності людини: сільському господарстві, медицині, фармацевтиці та інших. Генетична трансформація пластидної ДНК є відносно новою технологією, що має ряд переваг порівняно з ядерною трансформацією. Розвиток цієї галузі біотехнології рослин в перспективі може привести до її широкого застосовування для створення систем накопичення корисних білків; їстівних вакцин; рослин, стійких до біотичних та абіотичних факторів. На сьогодні вже є повідомлення про вбудовування в пластом тютюну генів синтезу соматотропіну (Staub et al., 2000), сироваткового альбуміну людини, інсуліну, холерного токсину (Daniell, 2001; Daniell, Dhingra, 2002 ), біополімерів, що підлягають біодеградації (Guda, 2000), стійкості до посухи (Daniell et al., 2001), комах (Kota et al., 1999; De Cosa et al., 2001), грибів (DeGray et al., 2001), гербіцидів (Daniell et al., 1998; Lutz, 2001). Хлоропластні трансформанти отримані для двох видів сільськогосподарсько-важливих рослин: картоплі (Sidorov et al., 1999) та томату (Ruf et al., 2001). Крім того, хлоропластна трансформація є зручним інструментом для досліджень функцій хлоропластних генів, механізмів регулювання експресії, впливу ядерних генів на функціонування пластому.
Хлоропластна трансформація має ряд особливостей, які обумовлюють підвищений інтерес до цієї технології (Bock, 2001): поліцистронний тип експресії дозволяє вводити одразу декілька генів в одній трансформаційній системі (Staub, Maliga, 1995); багатокопійність хлоропластного геному приводить до накопичення великої кількості білку (De Cosa et al., 2001; Daniell et al., 1998); материнський тип успадкування пластид зменшує ризик розповсюдження трансгенів в оточуючому середовищі (Daniell, 1999); наявність в хлоропластах механізму гомологічної рекомбінації дає змогу вбудовувати трансген у визначене місце пластому (Camerini-Otero, 1995).
У той же час, кількість об’єктів, для яких здійснена хлоропластна трансформація, досі є дуже малою і включає, в основному, модельні види. Рутинні, ефективні, відтворювані методики отримання транспластомних рослин існують лише для тютюну. У нашій роботі запропоновано новий підхід до здійснення хлоропластної трансформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОТРИМАННЯ ТРАНСПЛАСТОМНИХ РОСЛИН НА ПРИКЛАДІ ПРЕДСТАВНИКІВ РОДИНИ ПАСЛЬОНОВИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок