Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРИХІНЕЛЬОЗ ТВАРИН (ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)

ТРИХІНЕЛЬОЗ ТВАРИН (ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)

Назва:
ТРИХІНЕЛЬОЗ ТВАРИН (ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛИТВИНЕНКО ОЛЕГ ПЕТРОВИЧ
УДК 619:616.98:578.833.31
ТРИХІНЕЛЬОЗ ТВАРИН
(ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)
16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор
Галат Владислав Федорович,
Національний аграрний університет, професор кафедри паразитології та тропічної ветеринарії
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Дахно Іван Степанович,
Сумський національний аграрний університет, завідувач кафедри паразитології і токсикології
кандидат біологічних наук, професор
Шендрик Любов Іванівна,
Дніпропетровський державний
аграрний університет, завідувач
кафедри паразитології та інвазійних хвороб
Захист відбудеться “27 “ лютого 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.14 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15,
навч. корпус № 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навч. корпус № 4, кімн. 28
Автореферат розісланий “23 “ січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.П. Прус
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворювання на трихінельоз до нині залишається актуальною проблемою ветеринарної медицини багатьох країн світу, адже збудники циркулюють серед домашніх, диких і синантропних тварин, що й спричинює часте виникнення осередків трихінельозних вогнищ.
Трихінельоз – це гостре або хронічне захворювання тварин і людей, яке характеризується значними функціональними змінами в органах і системах організму. Хвороба викликає ускладнення, які часто призводять до летальних наслідків. За характером епідемічних спалахів трихінельоз нагадує інфекційні хвороби (тиф, туляремію, дизентерію), а за злоякісним перебігом немає собі подібних.
Дослідженнями вчених різних країн підтверджено значне поширення трихінельозу. Нині є напруженою епізоотична та епідемічна ситуації в країнах Африки і Азії, виявляють збудників трихінельозу у тварин і людей в Америці та Японії, зареєстровано випадки захворювання у країнах Європи (Іспанія, Італія, Польща, Болгарія, Румунія, Молдова, Грузія, Литва, Росія, Білорусь, Україна).
На території України в останні десятиліття ураження тварин та людей збудниками трихінельозу виявляли В.А. Булгаков, В.Є. Пономарьова та ін. (1985), В.С. Качковська, Г.П. Марченко та ін. (1985), Ю.Г. Артеменко (1987),
Н.А. Кулікова (1993), І.Ю. Шелемба, Р.І. Токар (1995), В.А. Синицин (1997), Л.П. Артеменко (1999), Ю. Дідик (2006) та ін.
Важливим є економічний аспект цієї проблеми, адже благополуччя щодо трихінельозу – це основна умова торгівлі свининою між країнами. Хвороба завдає великих збитків господарствам багатьох країн (організація трихінелоскопії свинини; утилізація свинячих туш, уражених збудниками трихінельозу; захворювання людей, зниження їх працездатності тощо).
Отже, трихінельоз спричинює значні економічні збитки тваринництву та соціальні – людству, що спонукає дослідників до вивчення причин його виникнення. В зв’язку з цим, актуальними є розробка ефективних методів діагностики, а також пошук і впровадження науково обґрунтованих заходів боротьби і профілактики цієї інвазії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи є одним із напрямів науково-дослідної роботи кафедри паразитології та тропічної ветеринарії факультету ветеринарної медицини ННІ ветеринарної медицини, якості і безпеки продукції тваринництва
Національного аграрного університету (реєстраційний номер 0106U007374 “Вивчення паразитарних хвороб сільськогосподарських тварин”).
Мета роботи полягає у вивченні епізоотичної ситуації з трихінельозу в Україні та встановленні шляхів поширення і циркуляції збудника серед домашніх, диких і синантропних тварин, удосконаленні методів післязабійної діагностики та розробці науково обґрунтованих заходів боротьби і профілактики цього гельмінтозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРИХІНЕЛЬОЗ ТВАРИН (ПОШИРЕННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ЗАХОДИ БОРОТЬБИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок