Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ З ЧАСТКОВО ВИСНАЖЕНИХ ГАЗОКОНДЕНСАТНИХ І ВОДОПЛАВАЮЧИХ ГАЗОВИХ ПОКЛАДІВ

ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ З ЧАСТКОВО ВИСНАЖЕНИХ ГАЗОКОНДЕНСАТНИХ І ВОДОПЛАВАЮЧИХ ГАЗОВИХ ПОКЛАДІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ З ЧАСТКОВО ВИСНАЖЕНИХ ГАЗОКОНДЕНСАТНИХ І ВОДОПЛАВАЮЧИХ ГАЗОВИХ ПОКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ВІДКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО”
УКРАЇНСЬКИЙ НАФТОГАЗОВИЙ ІНСТИТУТ”
КОНДРАТ ОЛЕКСАНДР РОМАНОВИЧ
УДК 622.276
ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ
З ЧАСТКОВО ВИСНАЖЕНИХ ГАЗОКОНДЕНСАТНИХ
І ВОДОПЛАВАЮЧИХ ГАЗОВИХ ПОКЛАДІВ
Спеціальність 05.15.06 – Розробка
нафтових і газових родовищ
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському державному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук
Дорошенко Володимир Михайлович,
ВАТ ”Укрнафта” (м.Київ), начальник управління
геологорозвідувальних робіт і розробки родовищ
нафти та газу
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Зарубін Юрій Олександрович,
ВАТ ”Укрнафта” (м.Київ), заступник
Голови правління по науково-технічному прогресу
кандидат технічних наук, доцент
Войціцький Володимир Павлович,
ДК ”Укргазвидобування”, газопромислове
управління ”Львівгазвидобування” (м.Львів),
заступник начальника управління, головний геолог
Провідна організація: Український науково-дослідний інститут природних газів, ДК ”Укргазвидобування” НАК ”Нафтогаз України” (м.Харків)
Захист дисертації відбудеться ” 30 ” січня 2001р. о 10 -й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.837.01 у Відкритому акціонерному товаристві ”Український нафтогазовий інститут” за адресою: 03142, Україна, м.Київ, пр.Палладіна, 44.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Відкритого акціонерного товариства ”Український нафтогазовий інститут” за адресою: 03142, Україна, м.Київ, пр.Палладіна, 44.
Автореферат розісланий ” 25 ” грудня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ягодовський С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Переважна більшість родовищ природних газів України, з яких донедавна отримували основний видобуток газу і вуглеводневого конденсату, вступила в період спадаючого видобутку і завершальну стадію експлуатації. Розробка більшості з них проходила в умовах прояву водонапірного режиму, що призвело до защемлення водою в пористому середовищі значних запасів газу і конденсату. На водоплаваючих газових і газоконденсатних покладах експлуатація свердловин додатково ускладнюється конусоутворенням, яке особливо інтенсивно проявляється в заключний період розробки родовищ у зв'язку із загальним підйомом газоводяного контакту. Практично всі газоконденсатні родовища України, за винятком Ново-Троїцького, Тимофіївського і Котелевського, розробляються на режимі виснаження пластової енергії, що супроводжується випаданням з газу у пласті вуглеводневого конденсату в межах зміни пластового тиску від початку конденсації до максимальної конденсації вуглеводневої суміші.
У частково виснажених родовищах природних газів ще знаходяться значні залишкові запаси вуглеводнів. В умовах гострого дефіциту вуглеводневої сировини в Україні залучення в розробку залишкових запасів вуглеводнів має державне значення. Проблема підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених родовищ природних газів нерозривно пов'язана із забезпеченням ефективної експлуатації видобувних свердловин в умовах низьких пластових тисків і високого об'ємного вмісту рідини (води і вуглеводневого конденсату) у пластовій продукції.
Незважаючи на значний обсяг проведених досліджень, відомі наукові розробки з видобутку залишкових запасів вуглеводнів і експлуатації свердловин на пізній стадії розробки родовищ природних газів не знайшли широкого застосування на практиці, що пояснюється їх недостатньою технологічною ефективністю, дороговизною і складністю реалізації.
У зв'язку з цим є актуальним проведення подальших досліджень з метою розвитку існуючих та створення нових високоефективних технологій і технічних пристроїв для видобутку залишкових вуглеводнів з частково виснажених родовищ природних газів, зокрема, з газоконденсатних покладів, які розробляються на режимі виснаження пластової енергії, і водоплаваючих газових (і газоконденсатних) покладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ВУГЛЕВОДНЕВИЛУЧЕННЯ З ЧАСТКОВО ВИСНАЖЕНИХ ГАЗОКОНДЕНСАТНИХ І ВОДОПЛАВАЮЧИХ ГАЗОВИХ ПОКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок