Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ФІЛЬТРАЦІЙНОМУ СУШІННІ МАТЕРІАЛІВ КРИСТАЛІЧНОЇ ТА АМОРФНОЇ СТРУКТУРИ

ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ФІЛЬТРАЦІЙНОМУ СУШІННІ МАТЕРІАЛІВ КРИСТАЛІЧНОЇ ТА АМОРФНОЇ СТРУКТУРИ

Назва:
ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ФІЛЬТРАЦІЙНОМУ СУШІННІ МАТЕРІАЛІВ КРИСТАЛІЧНОЇ ТА АМОРФНОЇ СТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,89 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
ГУЗЬОВА Ірина Олександрівна
УДК 66.047. 45
ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ФІЛЬТРАЦІЙНОМУ СУШІННІ МАТЕРІАЛІВ КРИСТАЛІЧНОЇ ТА АМОРФНОЇ СТРУКТУРИ
05.17.08 - процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана Науковий керівник: Офіційні опоненти: Провідна організація: на кафедрі хімічної інженерії та промислової екології Національного університету "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України доктор технічних наук, професор Ханик Ярослав Миколайович Національний університет "Львівська політехніка", Міністерство освіти і науки України, професор кафедри хімічної інженерії та промислової екології доктор технічних наук, професор Білей Петро Васильович Український державний лісотехнічний університет м. Львів, Міністерство освіти і науки України, завідувач кафедри технології деревообробки та захисту деревини кандидат технічних наук, доцент Куц Віктор Петрович Державний технічний університет ім. Пулюя, Міністерство освіти і науки України, кафедра обладнання харчових технологій Сумський Державний Університет, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться "29" січня 2002 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів – 13, пл. Св. Юра, 3/4, корпус 9, ауд. 214.
Із дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий "21" грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Вахула Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Провідне місце серед матеріалів, що підлягають сушінню займають дисперсні матеріали як органічного, так і неорганічного походження, зокрема кавовий шлам та цеоліт.
Кавовий шлам використовується як паливо, як наповнювач до паперової сировини, тепло- та звукоізолятор. Крім цього, в кавовому шламі є біля 15% екстрактивних речовин, котрі використовуються як цінна сировина у хімічній, харчовій, фармацевтичній, парфумерній промисловості. З метою використання досліджуваного матеріалу для процесів екстрагування і отримання твердого палива його необхідно сушити. Сушіння кавового шламу (відходи кавового виробництва) не досліджувалося і на Україні він практично не використовується як вторинна сировина. В основному шлам викидається. Тільки Львівська кавова фабрика "Галка" вивозить на сміттєзвалище понад 30 т/добу кавового шламу. Це потребує великих транспортних затрат та погіршує стан довкілля. Тому, актуальним є вивчення процесу сушіння кавового шламу.
Природний мінерал - цеоліт завдяки адсорбційним та іонообмінним властивостям знайшов широке застосування у хімічній промисловості. Він використовується для очищення відхідних газів та стічних вод, збагачення повітря киснем, як наповнювач для виробництва паперу та гуми. Цеоліт також використовується в сільському господарстві як корм для тварин і як добриво. Природний цеоліт підлягає сушінню після видобування та при його регенерації після використання як адсорбенту та іоніту в промисловості і сільському господарстві. Тому сушіння цеоліту є актуальною проблемою.
В даний час на виробництві дисперсні матеріали сушать конвективним методом в сушарках, які характеризуються значною металоємністю конструкції, додатковим подрібненням дисперсного матеріалу, винесенням дрібної фракції з апарату, що вимагає встановлення додаткової пилоочисної апаратури. Тому створення нових методів сушіння дисперсних матеріалів і принципово нових агрегатів, які дозволять зменшити енергетичні затрати та виключити забруднення довкілля, є актуальним на даний час, коли в країні існують значні економічні та екологічні проблеми. Одним з таких методів є метод фільтраційного сушіння (теплоносій під дією перепаду тисків просмоктується через щільний шар в напрямку "зовнішня поверхня – перфорована перегородка").

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ФІЛЬТРАЦІЙНОМУ СУШІННІ МАТЕРІАЛІВ КРИСТАЛІЧНОЇ ТА АМОРФНОЇ СТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок