Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧАРЛЗ ДІККЕНС І УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА: ПРОБЛЕМИ РЕЦЕПЦІЇ І ТИПОЛОГІЇ

ЧАРЛЗ ДІККЕНС І УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА: ПРОБЛЕМИ РЕЦЕПЦІЇ І ТИПОЛОГІЇ

Назва:
ЧАРЛЗ ДІККЕНС І УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА: ПРОБЛЕМИ РЕЦЕПЦІЇ І ТИПОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,64 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
БОГАЧЕВСЬКА ЛІЛІЯ ОРЕСТІВНА
УДК 82.092
ЧАРЛЗ ДІККЕНС І УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА: ПРОБЛЕМИ РЕЦЕПЦІЇ І ТИПОЛОГІЇ
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі світової літератури та французької філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Матвіїшин Володимир Григорович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри світової літератури та французької філології,
професор .
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Веретюк Оксана Михайлівна,
Тернопільській національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства,
професор;
кандидат філологічних наук, доцент
Шалата Олег Михайлович,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка,
кафедра методики викладання іноземних мов,
доцент.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства,
Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 16 березня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль, вул.М.Кривоноса, 2).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимир-а Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
 
Автореферат розісланий 07_ лютого 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л. Гижий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Пріоритетним завданням українського літературознавства останніх десятиліть стало переосмислення культурного надбання світової художньо-естетичної думки загалом і нове розуміння творів українського красного письменства зокрема. Цьому сприяє й компаративістика як галузь літературознавства. Порівняльні методи, які ґрунтуються на вивченні контактно-генетичних зв’язків та типологічних особливостей у їх органічній єдності, виявляють універсальні спільності та національні відмінності, загальні закономірності в розвитку естетичних явищ та їх художню своєрідність. Відомо, що найважливіший критерій цінності доробку митців – загальнозначимий дискурс, який пронизує художню тканину творів, а водночас індивідуально-своєрідні риси стають складовою частиною світового художнього розвитку.
Англійський романіст Чарлз Діккенс (1812 – 1870) – письменник із світовим іменем, який здобув визнання ще за життя. Його творчість охопила традиційні пласти суспільного, культурного досвіду та відтворила інноваційні тенденції, і як така стала здатною визначати характер тогочасної англійської та світової літератури. Відтак постає необхідність осмислення духовних надбань українських майстрів слова, які свідомо орієнтувалися на творчий досвід вікторіанського прозаїка, слідували його мистецько-естетичним канонам, засвоювали сучасну техніку письма та цікаві виражально-зображальні прийоми, порушували суголосні проблеми.
Творчий феномен англійського письменника Ч. Діккенса викликав широкий відгомін на сторінках тогочасних видань і сьогодні є джерелом літературознавчих рефлексій. Вивчення художніх досягнень багато-гранного талановитого митця, здається, ніколи не буде вичерпним, що демонструє журнал “Діккенсіана”, який був заснований ще в 1905 році та продовжує видаватись у ХХІ сторіччі. Зарубіжна та вітчизняна діккенсіана надзвичайно багата і розмаїта, вона представлена великою кількістю монографій та статей. Серед англійських та американських дослідників: А. Адріан, П. Девіс, Дж. Кінсайд, Ф. Колінз, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЧАРЛЗ ДІККЕНС І УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА: ПРОБЛЕМИ РЕЦЕПЦІЇ І ТИПОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок